چکیده :جمعی از فعالان دانشجویی و جنبش سبز در کمپینی اقدام به جمع آوری عکس ها و پیام های عمومی برای مجید توکلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرده اند….

 

جمعی از فعالان دانشجویی و جنبش سبز در کمپینی اقدام به جمع آوری عکس ها و پیام های عمومی برای مجید توکلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرده اند.

به گزارش کلمه، مجید توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی سازی وعضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالیکه قصد خروج از درب دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی برای سومین بار بازداشت شد.

وی در دی ماه همان سال به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “توهین به ریاست جمهوری” در شعبه ١۵دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد. او هم چنین در دادگاهی دیگر به ریاست قاضی مقیسه، به علت انتشار نامه از داخل زندان به مناسبت روز دانشجو، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان دیگر محکوم شد.

مجید توکلی، هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خویش را، بدون هیچ گونه استفاده از مرخصی از ابتدای بازداشت، در تبعید می گذراند و از حق دسترسی به تماس تلفنی نیز محروم است.

دوستان و همراهان این زندانی سیاسی در توضیح کمپین خود آورده اند: میخواهیم ثابت کنیم او را از یاد نبردیم و در این راه با پیشنهاد دوستان تصمیم به اجراى طرحى با عنوان “یک لحظه با مجید توکلى” گرفتیم. براى این مهم از شما میخواهیم تا همراه با این پوستر، تصویرى به یادگار گرفته و آن را براى این کمپین ارسال نماییدو یا میتوانید پیامی خطاب به او ارسال کنید تا ما آن را منتشر نماییم.

همچینین در بخشی از توضیحات این کمپین تشریح شده است: از آنجا که در زمان آزادی مجید توکلی این صفحه را در اختیار وی قرار خواهیم داد پس تمام تصاویر و پیغام‌های شما را مجید خواهد دید.

گردانندگان این کمپین از مردم و فعالان سیاسی و دانشجویی در خواست کرده اند که برای دریافت تصویر با کیفیت بالا جهت چاپ به این لینکمراجعه کرده و تصاویر خورا را برای انتشار در صفحه فیس بوک به این آدرس ارسال کنید.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)