به تشکل‌ها، رسانه ها و مدافعین آزادی زندانیان سیاسی

با سلام و خسته نباشید

این نامه را در رابطه با سازمان دادن روز جهانى در حمایت از زندانیان سیاسى در ایران در روز ٢٠ ژوئن  ۲۰۲۲ مینویسم.

  نامگذاری و برگزاری روز جهانی در حمایت از زندانیان سیاسی که با ابتکار کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی اعلام شد یک حرکت موفقى در حمایت از زندانیان سیاسى بوده و با تلاشى جمعى توانسته ایم  در طول ۱۲ سال اخیر و دراشکال مختلف شامل کنسرت و تظاهرات و سمینار صداى زندانیان سیاسى را به گوش جهانیان برسانیم۰همانطور که ممکن است مطلع باشید  تعداد زیادى از سازمانها و افراد مدافع آزادی زندانیان سیاسی در این حرکتها شرکت کرده اند. این روز را به زندانیان سیاسی در ایران اختصاص دادیم تا بتوانیم همه با هم  در یک روز مشخص با همیاری و همکاری وضعیت زندانیان سیاسی را به طور وسیعى بار دیگر در سطح جهان منعکس گردید۰

برنامه های سال‌های قبل و اطلاعات بیشتر در مورد این مناسبت را میتوانید از طریق وبلاگ  زیر مشاهده نمایید:

http://20juneiran.wordpress.com

پس از دوازده سال تلاش و مبارزه برای جهانی کردن سی خرداد- بیست ژوئن، روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی در ایران، این روز به یک روز شناخته شده در اذهان عمومی تبدیل شده است. کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی موضوع برنامه امسال را  به حمایت از اعتراضات مردم در ایران، اعتراض به زندان و سرکوب و به طور ویژه  به اعتراض به قتلهای خاموش در زندانها که توسط محرومیت عامدانه زندانی از درمان صورت میگیرد اختصاص داده است.

 از شما دعوت میکنیم ، در هر نقطه از جهان که هستید، با برگزاری تحصن و حرکات اعتراضی و در ایران با تجمع در مقابل زندان‌ها و دفاتر رسمی رژیم اسلامی ،در روز  بیست ژوئن برابر با ۳۰ خرداد صدای زندانیان سیاسی را به گوش دنیا رسانده و شعار “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” را طنین انداز کنیم.

در راستای برگزاری این روز تحصن‌هایی در تورنتو کانادا، ونکوور کانادا و لاهه هلند,، استکهلم سوئد و فرانکفورت آلمان اعلام شده است که آفیش آن را به ضمیمه ملاحظه میکنید.

از شما تشکل‌ها و مردم آزادیخواه  و مدافع آزادی زندانیان سیاسی دعوت میکنیم که در این تحصن ها  شرکت کنید، و یا در کشور محل اقامت خود تحصن سازماندهی کنید. شما همچنین میتوانید با تهیه و انتشار کلیپهای صوتی تصویری صدای زندانیان محروم از درمان باشید.

  از شما رسانه های مدافع آزادی دعوت میکنیم تا با انعکاس این روز صدای زندانیان را هر چه وسیعتر انعکاس دهید.

به امید اینکه تداوم حرکت ٢٠ ژوئن در عین حال  زمینه گسترش همکاری و هماهنگی میان جریانات مختلف برای برگزارى حرکات بزرگتر حول مسئله آزادى زندانیان هرچه بیشتر فراهم گردد. امیدواریم  تشکل  شما نیز فعالانه در این حرکت شرکت کند و تمام امکانات خود را برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این روز به کار گیرد. زندانیان سیاسى و خانواده هایشان به حمایت ما نیاز دارند۰

با احترام

شیوا محبوبى

سخنگوی کمیته مبارزه براى آزادى زندانیان سیاسى در ایران

www.cfppi.org

shiva.mahbobi@gmail.com

Tel: 00447572356661

آفیش برنامه ضمیمه میباشد

از شما دعوت میکنیم که در این تحصن ها  شرکت کرده و صدای زندانیان سیاسی و خانواده را به گوش دنیا برسانیم. 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)