اعظم ویسمه خبرنگار دنیای اقتصاد می گوید: خبر برداشت ۱۶ میلیارد از حساب ریاست جمهوری در روز آخر عمر دولت احمدی نژاد و واریز به حساب دانشگاه ایرانیان را یک مخاطب روزنامه بهم داد .وقتی خبر را می داد گفت با این ۱۶ میلیارد میدونید می شود چقدر شغل ایجاد کرد؟ چقدر خانه ساخت؟ چقدر جوان ازدواچ کند؟ و …پیگیری کردم تا خبر موثق باشد؛ دبیر سیاسی بهار هم کمک کرد و گزارش را در بهار منتشر کردیم. حالا دانشگاه ایرانیان بیانیه داده که تحت این فشارها و پیگیری ها ناچار شدند پول را به حساب ریاست جمهوری برگردانند.جس خوبی داره که پیگیری یک خبر نتیجه داده هر چند می دانم از این ۱۶ میلیاردها در این سالها زیاد بردند و خوردند ..
روابط عمومی دانشگاه ایرانیان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مبلغ دریافتی از دولت برای کمک به این دانشگاه، به حساب ریاست جمهوری بازگردانده شد.

به‌گزارش فارس، روابط عمومی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره استفاده از کمک‌های دولتی به این دانشگاه، ارائه کرد.

در این اطلاعیه تصریح شده کمک انجام شده به دانشگاه از سوی دولت گذشته طبق موازین قانونی و با مصوبه هیئت وزیران و البته امری مرسوم در دولت‌ها بوده و اموال دانشگاه ایرانیان نیز در صورت انحلال متعلق به دولت خواهد بود.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

«در پی انتشار مطالب غیرواقعی و نادرست در موضوع کمک دولت دهم به راه‌اندازی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان لازم است نکاتی را به آگاهی عموم برساند:

۱. بر خلاف آنچه در خبرهای مورد اشاره آمده است، کمک انجام شده به دانشگاه ایرانیان بر طبق موازین قانونی و بر اساس مصوبه دولت صورت گرفته و جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد در آخرین مصاحبه تلویزیوین خود آن را اعلام کردند.

۲. کمک نهاد ریاست جمهوری و دولت به نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی و غیر دولتی امری معمول و قانونی است و در همه دولت‌ها مرسوم بوده است؛ در دولت‌های نهم و دهم هزاران نفر و صدها نهاد عمومی و غیر دولتی از این کمک‌ها استفاده کرده‌اند.

۳. توسعه مراکز دانشگاهی و حمایت از فعالیت‌های علمی در کشور از جمله موارد تأکید و حساسیت دولت‌های نهم و دهم بوده است و در همین رابطه باید به کمک بیش از ۴۵۰ میلیارد ریالی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم به خوابگاه‌های دانشگاه تهران اشاره کرد.

۴. دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان متعلق به شخص یا اشخاص خاصی نیست و اموال و دارایی‌های دانشگاه در صورت انحلال متعلق به دولت است.

۵. در عین استحقاق قانونی کامل دانشگاه برای استفاده از کمک مورد اشاره، به منظور پاسداشت از جایگاه والای تلاش مقدس علمی و جلوگیری از ایجاد کمترین شائبه و هر گونه بهانه‌جویی کمک مذکور به حساب نهاد ریاست جمهوری بازگردانده شده است.

۶- تاسیس دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان بر اساس پیشنهاد جمعی از نخبگان علمی ایرانی در داخل و خارج از کشور و به منظور استفاده از ظرفیت‌های حداکثری علمی ایرانیان در سراسر جهان و دستیابی به مرزهای دانش و نیل به تراز جهانی صورت گرفته است. بدیهی است راه‌اندازی دانشگاهی در این مقیاس، از جهت تامین احتیاجات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیازمند حمایت‌های جدی دولت محترم و افراد نیکوکار ارجمند و عموم مردم عزیز است. از این رو ضمن ارسال درخواست خدمت ریاست محترم دولت یازدهم برای صدور دستور کمک به دانشگاه، از افراد خبر و نیکوکار و عموم مردم عزیز دعوت می‌نماید کمک‌های نقدی خود را به حساب ۹۹۹ بانک ملت (یا کارت به شماره ۷۷۲۷-۷۰۱۱-۳۳۷۷-۶۱۰۴) و نیز حساب ۸۸ بانک ملی در سراسر کشور واریز نمایند. به زودی محل مراجعه برای اعطای سایر کمک‌ها اعلام خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)