حدود یک ماه پیش نامه ای اعتراضی از طرف انجمن رهایی جوانان (با پشتیبانی سازمان ایرانیان سکولار دمکرات و سازمان میهن سالاری)در رابطه با عملکرد نادرست بی بی سی و صدای امریکا  تهیه گردید و بعد از جمع آوری امضاء های گروه ها و اشخاص برای باراک اوباما (رییس جمهوری امریکا)و دیوید کامررون(نخست وزیر انگلیس) فرستاده گردید.

برای دیدن این نامه اعتراضی به سایت www.barandazi.com مراجعه نمایید.

در پی این حرکت سایت های جمهوری اسلامی نسبت به این حرکت عکس العمل و واکنش نشان داده اند.مهم ترین نکته این است که ما توانستیم کنش گر باشیم و جمهوری اسلامی واکنش گرا بود.ما باید این کنش گرایی را بتوانیم بیشتر تمرین کنیم.

 ————–
به گزارش ماهستیم، سیاست های جمهوری اسلامی ایران در تقابل با رسانه های ضدانقلاب خارج از کشور به گونه ای بوده که نه تنها موجب بی اثر شدن فعالیت آنان در غالب برنامه های مختلف رسانه ای اعم از سیاسی و فرهنگی بلکه در برخی موارد نیز موجب شده اکثر اقدامات آن رسانه ها همسو با سیاست های جمهوری اسلامی ایران باشد.
 در این خصوص می توان به برنامه های تلویزیون های ماهواره ای اشاره کرد که اکثر آنان همان رفتاری را بروز می دهند که مدنظر ج.ا.ا می باشد، به عنوان نمونه طرح ادعای آزادسازی ایران از طریق حمله هوایی ،اختلاف مدیران رسانه های مدعی آزادی خواهی ،افشاگری علیه یکدیگر ،لو رفتن منابع مالی رسانه ها ،ساخت و ساز مدیران رسانه ها با عناصر محلوم الحال و …
 اگرچه درباره برخی از موارد مطروحه تبعا نظام ج.ا.ا به عنوان سیاست گذار نقشی نداشته است اما باید گفت که برخی از رفتارها و اقداما رسانه های تلویزیونی وابسته به ضدانقلاب و دولت های غربی (بی بی س فارسی و صدای آمریکا) به دلیل نوع فعالیت آنان و نیز فساد درونی آنهاست.
به عنوان نمونه از فساد مالی مدیران تلویزیونی ضدانقلاب می توان به جریان پرداخت پول هنگفت از سوی فرح پهلوی به بی بی سی فارسی برای ساخت مستند «ملکه و من» اشاره کرد و یا می توان به راه اندازی تلویزیون ایران فردا از سوی علیرضا نوری زاده اشاره کرد که با افشاگری شهرام همایون مدیر تلویزیون کانال وان و دیگر عناصر ضذانقلاب معلوم شد که تامین کننده منابع مالی این تلویزیون عربستان می باشد و یا …
به عنوان نمونه از فساد اخلاقی نیز می توان به روابط نامشروع در تلویزیون های به اصطلاح حرفه ای اشاره کرد که از سوی دولت های آمریکا و انگلیس اداره می شوند، جریان های ضداخلاقی بوجود آمده در صدای آمریکا و بی بی سی فارسی را کمتر کسی است که نمی داند!
همه آنچه که گفته شد به کنار اما گزارش BBG خود گواهی بر این مدعاست که گل سر سبد رسانه های ضدانقلاب در خارج از کشور (یعنی صدای آمریکا و رادیو فردا) بنابر این گزارش نتوانسته آنطور که باید و شاید صدای به اصطلاح آزادی خواهی خارج نشین باشد!!! حال که صدای آمریکا و رادیو فردا پس از سالیان دراز فعالیت رسانه ای به این وضع دچار شده اند شما حساب بقیه رسانه های ضدانقلاب را بکنید!

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com