تداوم بازداشت و بلاتکلیفی شهروند بهائی، صبا سفیدی

علیرغم گذشت بیش از ۳۳ روز از زمان بازداشت شهروند بهائی صبا سفیدی، وی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد. خانم سفیدی در تاریخ ۲۱ دی‌ماه پس از حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت شد.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، صبا سفیدی، شهروند بهائی ساکن تهران با گذشت بیش از یکماه از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد.

بر اساس این گزارش، علیرغم پیگیری های مکرر خانواده خانم سفیدی، تاکنون از دلایل بازداشت، وضعیت و محل نگهداری او اطلاعی به دست نیامده و عدم ارائه پاسخ روشن از سوی مسئولان قضایی شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین و نهادهای امنیتی، موجب افزایش نگرانی خانواده این شهروند بهائی شده است.

خانم سفیدی که در تاریخ ۲۱ دیماه پس از حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت شد از زمان بازداشت تنها چند تماس کوتاه با خانواده خود داشته است.

لازم به ذکر است که شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)