تجمع بازنشستگان مخابرات در تهران و قزوین در اعتراض به برآورده نشدن خواسته‌هایشان

«دیگر کارد به استخوانمان رسیده است»؛ این حرف بازنشستگان مخابرات در تجمع جلو ستاد اجرایی در تهران بود. هم‌زمان با تجمع سایر بازنشستگان در تهران، اهواز، لوشان، اصفهان، کرمانشاه و خرم‌آباد. بازنشستگان مخابرات در تهران و قزوین نیز دست به تجمع زدند. بازنشستگان مخابرات به‌رغم برگزاری اعتراضات فراوان، اما ۱۲ سال است که همچنان خواسته‌هایشان از سوی شرکت مخابرات بی‌جواب مانده است. آنها طی این سالیان به امید افزایش حقوق و همسان‌سازی آن متناسب با وضعیت تورمی و گرانی‌ها به انتظار نشسته‌اند. اما بازی دادن و سردواندن بازنشستگان فقط موجب گسترده‌تر شدن اعتراض و خشم آنها شده است. هر روز که می‌گذرد، شرایط معیشتی آنها سخت و سخت‌تر می‌شود و زندگی را برای آنها دشوار و ناممکن ساخته است.

در ادامه تجمع بازنشستگان فولاد و تامین اجتماعی در تهران، اصفهان، اهواز، کرمانشاه، خرم‌آباد و لوشان. امروز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰، بازنشستگان مخابرات نیز در شهرهای تهران و قزوین دست به تجمع و اعتراض زدند.

در تهران بازنشستگان مخابرات با تجمع در برابر ستاد اجرایی گفتند: «دیگر کارد به استخوانمان رسیده است.»

در تجمع بازنشستگان در تهران، مدیران ستاد اجرایی به بهانه دعوت نماینده آنها جهت مذاکره، قصد برهم زدن تجمع را داشتند. اما یکی از بازنشستگان با افشای این ترفند گفت: «دوستان الان به ما گفتند که دو نفر بیایند صحبت کنند و خواسته‌هایتان را بگویید. وقتی ما به داخل رفتیم آنها پشیمان شدند. اینها می‌خواهند با ما بازی کنند. ۱۲ سال است که دارند بازی می‌کنند. ما به هیچ عنوان عقب نمی‌نشینیم.»

او در ادامه افزود: «آنها بدانند که با ما نمی‌توانند بازی کنند. دیگر کارد به استخوانمان رسیده است. طلبی که ۶ سال پیش ۲۰ میلیون تومان بوده است الان ۱۰۰ میلیون تومان شده است. این پول را باید به ما بدهند. خجالت نمی‌کشند با ما بازی می‌کنند.»

بازنشستگان مخابرات در تهران، در این گردهمایی به تجمع در روز سه‌شنبه ۴ بهمن‌ماه فراخوان دادند.

تجمع بازنشستگان مخابرات قزوین در برابر ساختمان مرکزی مخابرات در تهران

بازنشستگان مخابرات قزوین نیز با مراجعه به تهران در برابر ساختمان مرکزی مخابرات در خیابان شریعتی تجمع کردند.

آنها پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «بازنشستگان، خواهان اجرای کامل آئین‌نامه استخدامی سال ۸۹ بدون تنازل می‌باشیم.»

براساس آئین‌نامه استخدامی سال ۸۹، شرکت مخابرات، موظف است پرداخت و تامین حقوق و خواسته‌های بازنشستگان مخابرات را تضمین کند.

آنها با وجود گذشت ۱۰ سال از زمان بازنشستگی، هنوز به هیچکدام از مطالبات بازنشستگی خود دست نیافته‌اند.

این بازنشستگان همچنین خواستار طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگی خود با کارمندان شاغل هستند. همچنین خواستار افزایش میزان دسترسی آنها به خدمات بیمه تکمیلی، درمانی و سایر خدمات رفاهی اجتماعی در دوران بازنشستگی شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)