ادامه اذیت و آزار کولبران و باج‌گیری؛ مصادره گونی کوچک یک کولبر بلوچ توسط ماموران پاسگاه مرزی میرجاوه

«من را بکُش ولی بارم را نبر!» این التماس دردناک یک کولبر بلوچ برای جلوگیری از مصادره گونی کوچکش، توسط ماموران پاسگاه مرزی است. غارت اموال ناچیز کولبران توسط ماموران مرزی در بلوچستان و کردستان بی‌وقفه ادامه دارد.

ویدئوی دردناکی از مصادره گونی کوچک یک کولبر بلوچ توسط ماموران پاسگاه مرزی در مرز بلوچستان، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدئو این کولبر محروم که تمام دار و ندارش در این گونی کوچک خلاصه شده است‌ با التماس به مامور می‌گوید: «من را بکُش ولی بارم را نبر!»

این مامور پاسگاه مرزی که هیچ بویی از رحم و مروت نبرده است، بی‌‌اعتنا به التماس این کولبر تلاش می کند، آن را از دستان وی بیرون بکشد.

مامور دیگر نیز به کمک مامور اول آمده است. اما کولبر بلوچ به هر قیمت حاضر نیست آن را از دست بدهد.

حاکمیت طی این ۴۳ سال نه تنها هیچ رونق اقتصادی ایجاد نکرده است، بلکه بیشتر کارخانه‌های تولیدی و زیربنایی را به نابودی کشانده است. در این بین استان سیستان و بلوچستان در وضعیت فاجعه‌باری به‌سر می‌برد. به‌دلیل شدت فقر و بیکاری در این استان، مردم و جوانان بلوچ برای گذران زندگی محقر خود به کولبری و سوختبری روی می‌آورند.

سپاه پاسداران، خود عامل اصلی ارسال کالاهای قاچاق و سوخت به پاکستان است. سپاه با قاچاق، میلیاردها دلار پول به جیب خود می‌ریزد.

سپاه پاسداران به عنوان بازوی اصلی حفظ نظام ولی فقیه با دست باز به کشتار کولبران و سوختبران مشغول است. در حالیکه خود ولی فقیه بر صدها نهاد و بنیاد میلیاردی دست انداخته و میلیاردها دلار سرمایه و اموال مردم را در جیب خود انباشته کرده است. اما این غارتگران چشم دیدن حمل و نقل یک گالن سوخت یا یک گونی کالا را ندارند. این کلان دزدان از هیچ شقاوت و سبعیتی در حق مردم این منطقه دریغ نمی‌کنند.

«من را بکُش ولی بارم را نبر!» التماس دردناک یک کولبر بلوچ – فیلم

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)