شوراهای صنفی دانشجویان کشور با انتشار اطلاعیه ای در کانال تلگرامی خود ضمن تاکید دوباره بر غیرقابل پذیرش دانستن بازداشت لیلا حسین‌زاده و محکوم کردن آن، قویاً اعلام کرد که عوارض ناشی از عدم مصرف داروهای ضروری‌اش مستقیماً بر عهده‌ی نهادهای امنیتی، وزارت علوم و هیئت رئیسه‌ی دانشگاه تهران است. …

متن کامل این اطلاعیه به قرار زیر است:

طبق اطلاع وکیل لیلا حسین‌زاده، وی پس از ۱۱ روز، شب گذشته با خانواده تماس گرفت و خبر از ضرب و شتم شدید خود، چه در بازداشتگاه شیراز و چه در تهران داده است. او هم‌اکنون در شرایطی در بند ۲۰۹ زندان اوین است که اجازه‌ی دسترسی به داروهای حیاتی‌ش نیز از او سلب شده است. حسین‌زاده در دوران حبس پیشین مبتلا به بیماری خود‌ایمنی شد و عدم دسترسی او به داروهایش در دور جدید بازداشت، جانش را به صورت جدی به خطر می‌اندازد.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور ضمن تاکید دوباره بر غیرقابل پذیرش دانستن بازداشت لیلا حسین‌زاده و محکوم کردن آن، قویاً اعلام می‌کنند که عوارض ناشی از عدم مصرف داروهای ضروری‌اش مستقیماً بر عهده‌ی نهادهای امنیتی، وزارت علوم و هیئت رئیسه‌ی دانشگاه تهران است. ما همچنین اعلام می‌داریم که چنانچه این رویه پایان پیدا نکند و کوچکترین آسیبی به این فعال صنفی برسد، دانشجویان فعال پاسخ متناسب را در میدان دانشگاه‌ها خواهند داد و شوراهای صنفی دانشجویان، به عنوان نهاد قانونی مدافع دانشجویان، با حداکثر توان باقیمانده خود در کنار ذی‌نفعانشان خواهند ایستاد.

۲۹ آذر ۱۴۰۰

 
 
 
 
 
 
 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)