فقیهی که بخواهد زور گویی کند این فقیه دیگر ولایت ندارد!

ولی فقیه سوم؛ خطری که در کمین است!( ۱۰۷)
حکایت حکومت ولایت فقیه در سرزمین ایران
فصل دوم (۶۴)
تصویب اصل ولایت فقیه در مجلس خبرگان قانون اساسی (اول) تا دوره ی مطلقه
تدوین و تحقیق از: محمد شوری (نویسنده و روزنامه نگار)
@shourimohammad

خمینی درجمع علمای غرب تهران در تاریخ ۳۰مهر ۱۳۵۸ و در توصیف ولایت فقیه:
شما از ولایت فقیه نترسید، فقیه نمی خواهد به مردم زورگویی کند، اگر یک فقیهی بخواهد زور گویی کند این فقیه دیگر ولایت ندارد، اسلام است، در اسلام قانون حکومت می کند، پیغمبر اکرم(ص) هم تابع قانون بود، قانون الهی ،نمی توانست تخلف بکند.
ولایت فقیه ولایت بر امور است که نگذارد این امور از مجاری خودش بیرون برود؛ نظارت کند بر مجلس، بر رئیس جمهور که مبادا یک پای خطائی بر دارد، نظارت کند بر نخست وزیر که مبادا یک کار خطائی بکند. نظارت کند بر همه دستگاه ها،بر ارتش که مبادا یک کار خلافی بکند، جلوی دیکتاتوری را ما می خواهیم بگیریم، نمی خواهیم دیکتاتوری باشد، می خواهیم ضد دیکتاتوری باشد.
ولایت فقیه، ضد دیکتاتوری است نه دیکتاتوری!
[صحیفه نور، ج۱۰، ص ۲۹]

توجه:
خیلی زود قانون آن شد که شورای نگهبان منصوب ولایت فقیه می گفت!!
و با نظارت استصوابی کسانی مجری قانون شدند که شورای نگهبان تائید می کرد. حتی مجلس خبرگان رهبری که علی الظاهر طبق قانون می تواند ولی فقیه را استیضاح و برکنار کند با واسطه(همان نظارت استصوابی و تائید اجتهاد)، توسط شورای نگهبان اعضای آن به نوعی منصوب می شوند!
الان ابن نکبتی که مملکت را فرا گرفته فقط و فقط بخاطر وجود اصل ولایت فقیه است. تا هست هیچ تغییر و اصلاحی هم میسور و ممکن نیست. که متاسفانه به دلیل آلودگی و بهره بری از رانت، مدعیان اصلاحات سکوت را ترجیح داده اند!

ادامه دارد…
۳ آذر ۱۴۰۰
نه به ولی فقیه سوم!
پیشگیری بهترین درمان. علاج واقعه قبل از وقوع.

t.me/shourimohammad
 
 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)