کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از منابع موثق؛ حکم بدوی اعدام برای زندانی سیاسی کامران رضایی فر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد صادر و به وی ابلاغ گردیده است. خبرهای رسیده حاکی است که این حکم در اواخر شهریورماه ۱۴۰۰، بعنوان حکم بدوی به کامران رضایی فر ابلاغ شده است.

کامران رضایی فر که متولد ۱۳۴۴، متاهل و دارای فرزند است در دی ماه ۹۸ به اتهام «ارتباط با مجاهدین خلق» توسط مأمورین اطلاعاتی بازداشت و به بند ۲۴۰ و ۲۰۹ اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی مدت ۷۷ روز در سلول انفرادی زیر بازجویی و محروم از امکان تماس و ملاقات با خانواده‌اش قرار داشت. او در این مدت تحت انواع شکنجه های روحی از جمله بازداشت همسر و فرزندش قرار گرفت که از مصادیق نقض حقوق بشر بشمار میرود.

کامران رضایی فر پس از اتمام بازجویی ها با قرار وثیقه سنگین از زندان آزاد شد. اما در خرداد ۹۹ به بازپرسی فراخوانده شد و به اتهام افساد فی الارض مجددا بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید.

در جلسه‌ دادگاه به تاریخ دوشنبه ۸ دی ماه ۹۹ قاضی عموزاد او را به اعدام تهدید کرد. سرانجام در شهریورماه ۱۴۰۰، قاضی عموزاد حکم اعدام وی را در مرحله بدوی صادر کرد.

کامران رضایی فر به بیماری آب مروارید از ناحیه دو چشم مبتلا است که در بهمن ماه ۹۹ یکی از چشمانش را عمل کرده است.

برگزاری دادگاه و تفهیم اتهام محاربه به زندانی سیاسی کامران رضایی فر

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)