مصری، نایب رئیس مجلس گفته: ۴۵۵ هزار میلیارد تومان در آمد از منابع مالیاتی و سود شرکت ها را در بودجه ۱۴۰۰ داریم و در مقابل ۹۱۹ هزار میلیارد تومان هزینه های اجتناب ناپذیر داریم.

دولت رئیسی و جریان همسو با آن در مجلس و رسانه ها تاکنون به روش های زیر در پی کاهش یا جبران یا توجیه و یا پنهان سازی کسر بودجه ۴۶۰ هزار میلیارد تومانی و ریشه ها و عوامل اصلی آن بوده است:

▪️عدم پرداخت بدهی تامین اجتماعی وغارت منابع آن نظیر طرح فروش بانک رفاه کارگران که منابع آن اساسا از سرمایه بین النسلی کارگران تامین شده و دولت اصولا مالک آن نیست که حق فروش آن را داشته باشد.

▪️ اجرای ناقص همسان سازی حقوق ها و در مواردی کمسان سازی حقوق و مستمری بازنشستگان،

▪️جلوگیری از پرداخت فوق العاده ویژه معلمان و فرسایشی کردن بحث رتبه بندی معلمان در عین تهی سازی محتوای طرح رتبه بندی

▪️خودداری از استخدام هزاران پرستار و ادامه تعویق استخدام از بهمن ماه سال گذشته تا امروز و در دولت جدید

▪️آمارسازی های دروغ نظیر آمارسازی های صالح آبادی رئیس جدید بانک مرکزی که در اوج تورم و فلاکت مردم مدعی رشد ۶.۲ درصدی تولید ناخالص داخلی ایران در فصل دوم سال جاری و کاهش یک درصدی بیکاری شده است. این در حالی است که قیمت بسیاری از کالاهای اساسی درهمین یک ماه اخیر افزایش یافته و هیج نشانه ای از ترمیم قدرت خرید مردم یا کاهش بیکاری در دست نیست.

▪️نظرسنجی های جعلی از سوی مافیای رسانه ای سپاه نظیر ادعای تایید سیاست های رئیسی از سوی اکثریت مردم به نام موسساتی نظیر گالوپ و غیره از سوی خبرگزاری بدنام فارس.

▪️ راه اندازی دکان تازه ای برای غارت دارایی مردم پس از فرار سرمایه های خرد از بورس به نام سرمایه گذاری دراز مدت برای مسکن ملی. رقم دقیق آورده های دهک های درآمدی متفاوت در طرح متقاضیان نهضت ملی مسکن را هنوز روشن نگفته اند اما میزان آورده اولیه در طرح مسکن ملی را ۴۰ میلیون تومان اعلام کرده اند و مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن هم گفته از سه دهک اول درآمدی ماهی حدود ۴۰ هزار تومان دریافت می شود.

اول مدعی بودند که سالی یک میلیون مسکن می سازند، حالا می گویند در یک سال امکان پذیر نیست ولی در چهار سال ۴ میلیون مسکن می سازیم. از آنجا که خودشان هم می دانند که تولید ۴ میلیون مسکن در ۴ سال با ساختار فاسد و ناکارای موجود امکانپذیر نیست پیشاپیش اعلام کرده اند که «قیمت واحدهای طرح ملی در زمان تحویل نهایی می شود».

در واقع جیب تهیدست ترین لایه های جامعه را که هم اکنون گرفتار سوتعذیه هستند در رویای مسکن از همین ماه جاری حداقل تا چهارسال متوالی خالی می کنند تا در زمان تحویل نهایی اگر اساسا تحویلی در کار بود قیمت نهایی مسکن ساخته شده را در برابرشان بگذارند.

▪️انداختن بار فروپاشی اقتصاد و نابودی معیشت مردم و انفجار قیمت ها و کسر بودجه نجومی به گردن دولت قبلی و طرح محاکمه حسن روحانی و جهانگیری.

این در حالی است که عمده سیاست های تبهکارانه روحانی و جهانگیری در حوزه اقتصادی از آنجا بود که وی کارگزار و مجری سیاست های اجرایی دستگاه ولایت فقیه در حوزه سیاست و اقتصاد و فرهنگ بوده و نقش و قدرت مطلقه تصمیم گیری این دستگاه را پرده پوشی می کرده است.

بنابراین اگر محاکمه ای صورت بگیرد متهمان آن همه مسئولان ارشد این نظام از صدر تا ذیل هستند که باید در دادگاه مردم محاکمه شوند.

▪️سرانجام این که طرح حذف سوبسیدها را از طریق حذف ارز ترجیحی در دستور گذاشته اند تا به بهانه فساد ساختاری سیستم توزیع و ماهیت رانتی آن، شوک اقتصادی تازه ای بر لایه های محروم و فرودست جامعه تحمیل کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)