تقی رحمانی ، فعال ملی مذهبی به مناسبت آغاز «هفته دفاع مقدس» در فیس بوک خود می نویسد: جنگ درهر حال شوم است اگر چه زمانی باید برای دفاع جنگید ولی نباید فراموش کرد، در جنگ مردم بازنده هستند و فرصت طلبان برنده اصلی جنگ.
گاهی فکر می کنم که جنگ بعدی در خاورمیانه را چه کسی شروع می کند این همه سلاح که به منطقه فروخته میشود، جنگ راه خواهد انداخت، صدام و شاه سلاح خریدند و جنگ راه افتاد . خلاصه قدرتهای بزرگ نمی توانند با هم بجنگند اما باید تجارت پر سود اسلحه ادامه یابد پس در حاشیه جها ن صنعتی جنگ راه اندازند تا سود ببرند. اما چرا ما باید هیزم آتش سود آنان باشیم حق ما جنگ نیست این را باید به گوش حاکمان رساند بچه های ما حق دارند در صلح زندگی کنند تا ببالند وزندگی بهتری داشته باشند. این حق را بخواهیم و بگیریم .
 توجه کنیم چه کسانی خواستار ادامه جنگ تا رفع فتنه در جهان شدند و چه افرادی بعد عقب نشاندن متجاوز ضرورت صلح را گوشزد کردند، همین افراد اکنون از حاکمان ابرانی می خواهند که در برابر مردم احساس مسولیت کنند.
ایران فقط متعلق به حاکمان نیست به همه تعلق دارد پس باید در باره سر نوشت آن همه نظر دهند و حکومت آن را اجراء کند نه آن که حکومت تصمیم بگیرد و یک ملت را درگیر رفتار نسنجیده خود سازد.
قدرت ها به دنبال سود خود هستند اما نباید به دلیل غرور و هر عاملی در بازی آنان نقش هیزم آتش را بازی کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com