بر اساس اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، مسئولان زندان تهران بزرگ با پخش صدای زندان در فواصل هر ۱۵ ثانیه یکبار در تماسهای زندانیان با خانواده‌هایشان، باعث آزار و شکنجه روحی روانی زندانیان و این خانواده‌ها می شوند. به این شکل که در فاصله هر ۱۵ ثانیه صدای ثابتی اعلام می کند که این تماس از زندان است.

پیش از این در هر تماس فاصله زمانی طولانی‌تری این نوار پخش می‌شد اما اکنون برای آزار زندانیان سیاسی این سالن، هر ۱۵ ثانیه یکبار تکرار می شود.

این زندانیان همچنین از نبودن امکانات در سالن جدید که پیش از این متروکه بوده است، رنج می برند.

به گفته یک منبع مطلع نزدیک به زندانیان «سالن فاقد آب گرم است و در سرمای مهر ماه زندانیان باید با آب سرد استحمام کنند و بیمار می شوند. مسئولان زندان هیچ توجهی به این موضوع نداشته و با محدودیتها زندانیان را شکنجه می کنند».

این منبع می افزاید: «آنها محروم از فروشگاه و دسترسی به مواد مورد نیاز هستند. از آنجایی که غذای زندان قابل خوردن نیست، آنها نیاز دارند که مواد غذایی از فروشگاه بخرند.»

 لازم به ذکر است که پس از ضرب و جرح زندانیان سیاسی توسط جیره خواران و ارازل و اوباش وابسته به رئیس زندان، ۱۴ زندانی سیاسی به سالن ۱ تیپ ۲ این زندان منتقل شده اند.

اسامی این زندانیان  شاپور احسانی راد، پویا قبادی، اسماعیل گرامی، اکبر باقری، علیرضا فرشی، اکبر فراجی، حسین قشقایی، مهران دلفان آذری، میثم غلامی، حجت الله رافعی، رضا صلواتی، مرتضی اولنگی، شهاب سلطانیان، داوود عبدالهی می باشد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)