فیلم خودکشی دردناک یک خانم با پرتاب خود از بالای پل دزفول پس از مشاجره با یک مرد

گفته می‌شود که این خانم جوان در پی مشاجره با مردی که روی پل با وی بود اقدام به خودکشی کرد.

روز شنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰، کلیپی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که خبر از خودکشی یک خانم جوان می‌داد. در این کلیپ چند خانم و یک مرد مشاهده می‌شود که درحال انتقال یک خانم از داخل رودخانه به کناره آن هستند. گفته می‌شود این خانم پس از مشاجره با یک مرد بر روی پل، خود را به پایین پرتاب کرد.

یک خانم شاهد این صحنه، می‌گوید: «خودش را از این بالا به پایین پرتاب کرد.» کف روخانه بدلیل کمی آب پر از سنگ‌های درشت است که در صورت برخورد با بدن، حتما شکستگی‌های جدی به همراه دارد. در صحنه دیگر فیلم، نفرات اورژانس به کناره رودخانه رفته و آماده انتقال دختر جوان به بیمارستان می‌شوند. این خانم هنوز زنده است، اما علائم حیاتی پایینی دارد.

پریدن از روی پل یکی از روش‌های مرسوم خـودکشی در دزفول است. هر ماه خبر چندین خودکشی در این شهر به این روش منتشر می‌شود.

 خودکشی دومین عامل اصلی مرگ و میر در رده سنی ۱۰ تا ۳۴ سال است. به‌دلیل محدودیت‌ها و فشارهای اجتماعی، میزان خـودکشی در بین زنان ۴ برابر مردان است.

خـودکشی اصلی‌ترین چالش‌های سلامت روان عمومی در کشور

خـودکشی از اصلی‌ترین چالش‌های سلامت روان عمومی در کشور است. در این دو دهه به‌دلیل فشارهای اقتصادی و نداشتن امید به آینده روشن، خـودکشی به‌طور خاص در زنان و دختران کم سن و سال افزایش چشمگیری داشته است. به‌طوریکه در حال حاضر به یک چالش اجتماعی تبدیل شده است. به گفته کارشناسان آمار اعلام شده نوک کوه یخ است. آمار منتشره مقدار بسیار کمی از میزان خودکشی‌ها را نشان می‌دهد. بسیاری از خودکشی‌هایی که منجر به فوت نمی‌شود، به‌دلیل حفظ آبروی خانوادگی پنهان می‌ماند.

کارشناسان حوزه روح و روان از افزایش ۵ درصدی نرخ خـودکشی در ایران خبر می‌دهند. نکته مهم افزایش خـودکشی در بین افراد بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۸ سال است که در نرم جهانی درصد آن بسیار ناچیز است.

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی روزانه به‌طور متوسط ۱۵ نفر در ایران به‌دلیل خـودکشی جان می‌بازند.

فقر اقتصادی و نابسامانی اجتماعی و خانوادگی به ویژه در دوران شیوع کرونا منجر به افزایش میزان خـودکشی شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)