در گفت‌وگو با حمید ‌نوذری از فعالان حقوق پناهندگی و رئیس کانون پناهندکان سیاسی در برلین
بهنام دارایی زاده

در نخستین ساعت‌های روز یکشنبه ۳۰ ژوئن سال جاری (۲۰۱۳)، چادرها و کمپ‌های خیابانی پناهجویان معترض در مرکز شهر مونیخ مورد حمله پلیس آلمان قرار گرفت و شمار زیادی از پناهجویان و فعالان آلمانی همراه آنان بازداشت و آنهایی که در اعتصاب غذا بودند راهی بیمارستان شدند.

حمید نوذری

حمید نوذری

تا روز یکشنبه، ده روزی بود که هفتاد تن از پناهجویان آلمان در اعتراض به وضعیت پناهندگی خود در استان بایرن در جنوب آلمان دست به اعتصاب و اعتراض زده بودند.
اعتراض به وضعیت پناهجویان در اروپا، امر تازه‌ای نیست و هرازچندگاه شاهد هستیم که اینجا و آنجا، پناهجویان و فعالان حقوق پناهندگی، به منظور دستیابی به ابتدایی‌ترین حقوق انسانی و رفع بلاتکلیفی‌های خود، در توسعه‌یافته‌ترین کشورهای اروپایی در حال مبارزه‌ و اعتراض هستند.
حمید ‌نوذری از فعالان حقوق پناهندگی و رئیس کانون پناهندگان سیاسی در برلین است. به بهانه حرکت اعتراضی پناهجویان در مونیخ، با او گفت و گوی کوتاهی کرده ایم و نخست درباره خواست‌های کنونی پناهجویان در مونیخ پرسیده‌ایم.

فایل صوتی را بشنوید:

دانلود مستقیم فایل

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com