همکاران ما در سکوهای گازی POGC در نامه‌ای به تاریخ ۱۶ مردادماه خطاب به مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اولتیماتوم داده اند که اگر مطالبات معوق آنان در فیش حقوقی مردادماه نیاید از ۳۱ مرداد مجدداً اعتراضات خود را آغاز خواهند کرد.

این کارگران به نحوه‌ی افزایشات عمومی حقوق ۱۴۰۰ اعتراض دارند و در این رابطه درچند ماه اخیر چندین تجمع اعتراضی به پا کرده اند.

لازم به یادآوریست که زیر فشار اعتراضات همکاران رسمی ما در روز ششم تیرماه نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس طی جلسه‌ای با خواست کارکنان نفت مبنی بر اصلاح حقوق آنها و اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مبنی بر مستثنی بودن کارکنان عملیاتی نفت از بند ۷ تبصره ۱۲ از قانون بودجه ۱۴۰۰ است موافقت کردند.

اما در حقوق تیرماه تنها محدودیت افزایش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حذف گردید و باقی آیتم‌هایی که منجر به کسورات حقوقی کارکنان عملیاتی در سال جدید شده بود به قوت خود باقی ماند. از همین رو کارکنان رسمی سکوهای گازی اعلام کردند که در اعتراض به عدم ترمیم حقوق‌ها بر طبق خواسته‌ هایشان از روز دوم مردادماه از عسلویه به سکوهای گازی عزیمت نخواهند کرد.

در برابر این اخطار مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در جلسه‌ای با کارکنان عملیاتی و با حضور آنلاین مقامات وزارت نفت وعده اصلاح حقوقی در مردادماه را اعلام نمود. ولی با هم در این رابطه اقدامی صورت نگرفته و معوقات ۵ ماه گذشته کارکنان سکوهای گازی پرداخت نشد.

از همین رو آنها اولتیماتوم داده اند که اگر به خواست آن پاسخ داده نشود از روز ۳۱ مرداد اعتراضات صنفی خود را از سر خواهند گرفت. ما کارگران پروژه ای پیمانی نفت حمایت خود را از خواستها و اعتراضات همکاران خود در سکوهای گازی POGC اعلام میکنیم.

@Shoratamas

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)