دستور بررسی تعطیلی دو هفته‌ای کشور بعد از مرگ و میر فراوان

بعد از آنکه می‌توان گفت کنترل و مهار بیماری کرونا از کنترل حکومت ایران خارج شده است خامنه‌ای اعلام کرد ستاد ملی کرونا تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور را بررسی کند.

به جرأت می‌توان گفت کشور در وخیم‌ترین وضعیت بحران کرونا قرار دارد ظرفیت بیمارستان‌های کشور که بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند کاملا تکمیل شده است.

خبرها حاکی از آن است که بسیاری از بیماران تخت برای بستری پیدا نمی‌کنند و برخی در راهرو بیمارستان‌‌ها بستری شده یا با یک درمان سرپایی راهی خا‌نه‌های خود می‌شوند تا ویروس را بیشتر در جامعه گسترش دهند.

روند کند واکسیناسیون

روند واکسیناسیون به رغم ادعاهای فراوانی که از سوی سران حکومت مطرح می‌شود کماکان قطره‌چکانی و در پایین‌ترین حد در میان کشورهای منطقه و جهان است و هشدارها پیرامون کمبود برخی الزامات پزشکی بالا گرفته است.

اکثریت قریب به اتفاق استان‌های کشور وضعیت قرمز را رد کرده و در وضعیت سیاه قرار دارند.

شکی در این نیست که این وضعیت کشور حاصل ناکارآمدی سیستم بهداشت و درمان و در مقیاس بزرگتر حاصل ناکارآمدی کلیت حکومت ولایت فقیه است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای برای تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور

در چنین شرایطی است که وزیر بهداشت حکومت ولایت فقیه طی نامه‌ای خواهان تعطیلی ۲ هفته‌‌ای کشور شده است و خامنه‌ای عطف به این هشدار و بدون موافقت با آن وظیفه بررسی این امر را بر دوش ستاد ملی کرونا می‌اندازد.

از سوی دیگر بررسی تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور در حالی در نامه‌ای از سوی خامنه‌ای به روحانی ابلاغ شده است که ستاد ملی مبارزه با کرونا آخرین جلسه خود را در روز ۹ مرداد برگزار کرد و جلسه بعدی احتمالی آن به احتمال زیاد به دوران دولت رئیسی موکول خواهد شد.

موج سهمگین پنجم اعترافی دیرهنگام از سوی وزیر بهداشت

سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت ایران در روز ۱۰ مرداد در حالی که پیش از آن مدیریت در زمینه کرونا را عالی می‌خواند در نامه‌ای به خامنه‌ای اقدام به تشریح وضعیت بسیار وخیم کشور در زمینه کرونا کرد. از موج سهمگین پنجم و از روز و شب‌های نفس‌گیر و طاقت فرسا سخن رانده و افزوده بود در این برهوت تنهایی به کدام مرجع پناه ببریم تا شاید ماشین تولید بی‌وقفه بیماری متوقف شود»!

در هر صورت و با دستوری که خامنه‌ای صادر کرده است می‌توان گفت نامه نمکی بیشتر رفع تکلیف و ساقط‌کردن مسئولیت از گردن خود و دولت روحانی بوده است چرا که عملا چند روز بیشتر به عمر این دولت باقی نمانده و در صورتی که بخواهد تعطیلی ۲ هفته‌ای بررسی و در دستور کار گیرد این امر در دوران روحانی اتفاق نخواهد افتاد و به دوران رئیسی موکول خواهد شد.

مانع افراطیون بر سر راه قرنطینه عمومی کشور

این سوال نیز مطرح است با فشاری که جناح‌های متعصب و افراطی حکومت برای برگزاری مراسم ماه محرم در رسانه‌ها و فضای مجازی می‌آورند آیا ستاد ملی کرونا در دولت روحانی یا با هر نامی در دولت رئیسی خواهد توانست به تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور تن دهد یا نه؟

از سوی دیگر تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور با وجود فقدان اقدامات تکمیلی و عدم کارآمدی حکومت در مدیریت همه جانبه بحران کرونا، تنها باعث افزایش گسترش ویروس خواهد شد چرا که برخی از این شهروندان از این فرصت تعطیلی استفاده کرده و با مسافرت‌های تفریحی و زیارتی باعث انتقال بیشتر ویروس در کشور خواهند شد.

آمار وزارت بهداشت حاکی از فاجعه‌ای دهشتناک است

در همین حال وزارت بهداشت حکومت ایران آماری ارائه می‌دهد که در صورتی که بتوان به صحت و سقم آن اطمینان کرد شگفتی‌برانگیز است.

وزارت بهداشت اعلام کرد هفته گذشته شاهد افزایش ۳۲ درصدی بستری‌ها و ۳۸ درصدی آمار مرگ و میر بوده‌ایم. استان‌های مازندران، ایلام، گلستان و سمنان دارای بیشترین بستری و استان‌های البرز، هرمزگان، یزد و بوشهر شاهد بیشترین آمار فوتی بوده‌اند.

در همین حال حریرچی اعلام کرده است ممکن است در یک الی یک و نیم ماه آینده تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر برسد. [تلفات کرونا به ۸۰۰ نفر در روز می رسد؛ اعتراف به اشتباه دیر هنگام!]

ایران جزء ۱۰ کشور نخست در بستری و مرگ و میر

در حال حاضر ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه بنا بر اعتراف حریرچی جزء ۱۰ کشور نخست جهان از نظر میزان بستری و مرگ و میر است.

همچنین توکلی معاون ستاد کرونا اعلام داشته است در ۱۶ ماه گذشته چنین تجربه‌ای نداشته‌ایم ادامه این روند نگران‌کننده است چون ارزیابی دقیقی نداریم که این افزایش شیوع تا کجا ادامه خواهد داشت. سویه دلتای کرونا تهران را محاصره کرده و وضعیت تهران بسیار بحرانی است.

اظهارات سران و مقامات رسمی کشور نمودار وضعیت روشنی از وضعیت جامعه ایران ماتم‌زده در مقابل کروناست. در این میان اما باید پرسید چرا در حالی که تمامی کشورهای همجوار ایران دارای رتبه‌‌های بالا در زمینه واکسیناسیون هستند خامنه‌ای و حکومتش از واردات واکسن معتبر خارجی ممانعت به عمل می‌آورند و هر روز در پی یک شعبده‌بازی بر سر واکسن موهوم داخلی هستند؟

جواب مرگ هزاران هزار نفری که در این هفته‌ها و ماه‌ها قربانی بی‌کفایتی حکومت ولایت فقیه می‌شوند را چه کسی می‌دهد و راهکار و چاره باقی‌مانده برای مردم ایران چیست؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)