بیش از ۷۰۰ تاکسیران تا کنون بر اثر کرونا فوت کرده‌اند

مرتضی ضامنی؛ مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد از شروع کرونا تا کنون بیش از ۷۰۰ تاکسیران بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در روز ۲۵ تیر ۱۴۰۰ اعلام کرد از ابتدای شیوع کرونا در ایران بیش از ۱۰ هزار نفر از تاکسیرانان کشور به ویروس کرونا مبتلاء شده‌اند که از این تعداد، ۷۰۰ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

اقشار پرخطر در مقابل ویروس کرونا

بر خلاف برخی از اقشار جامعه شهروندی که ممکن است در دوران کرونا، تن به برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای داده و ترددات خود به نقاط پر ازدحام شهری را به حداقل برسانند برخی از اقشار هستند که به دلیل نوع شغل‌شان مجبور هستند که در اوج شرایط همه‌گیری، در معرض ویروس کرونا قرار بگیرند.

این اقشار علاوه بر کادر درمان و پزشکی در معرض ابتلاء بیشتر به ویروس کرونا بوده و ویروس زندگی‌ خود و خانواده‌شان را تهدید می‌کند.

یکی از این اقشار، رانندگان تاکسی هستند که با وجود شیوع ویروس کرونا مجبور هستند شغل پرریسک خود را ادامه دهند، در این بین اما ویروس کرونا تفاوتی بین شهروندان قائل نمی‌شود.

فوت ۷۰۰ تاکسیران شهری بر اثر کرونا

بنا بر آماری که در روز ۲۵ تیر از سوی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و به نقل از مدیر عامل این اتحادیه؛ مرتضی ضامنی منتشر شد تا کنون و با گذشت ۱.۵ سال از شیوع ویروس کرونا، ۷۰۰ نفر از تاکسیرانان شهری کشور بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

ضامنی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سهم حمل و نقل عمومی در انتقال و توسعه چرخه ویروس کرونا بیش از ۲۶ درصد می‌باشد افزود رانندگان حمل و نقل عمومی در زمره مشاغل در معرض خطر ابتلاء به ویروس شناسایی شده‌اند.

ضامنی با اشاره به اینکه در این زمینه و برای حفظ و نجات جان تاکسیرانان اقداماتی چون محدودیت‌هایی در حوزه شغل‌شان؛ چون کاهش تعداد مسافر و جداسازی کابین از راننده اعمال شده، اما افزود علیرغم رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به دلیل تماس مستمر رانندگان با مسافرین شاهد افزایش ابتلاء تعداد تاکسیرانان به کرونا و فوت رو به گسترش تعدادی از رانندگان مبتلا هستیم.

تاکسیرانان در اولویت سوم واکسیناسیون قرار دارند!

با این وجود و خطر بالای ابتلاء و فوت تاکسیرانان، ضامنی اعلام کرده است که حکومت ایران این قشر را در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا در کشور قرار داده است.

به عبارت دیگر ضامنی اذعان می‌دارد که تاکسیرانان با توجه به خطرهای شغلی که از جانب ویروس کرونا متوجه آنان است نه تنها تا کنون در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده‌اند بلکه روند کند واکسیناسیون در ایران که اعتراضاتی را در این زمینه برانگیخته نشان می‌دهد که به این زودی‌ها این قشر زحمتکش رنگ واکسن کرونا را نخواهند دید.

واکسن کرونا و «رپورتاژ آگهی‌ها و کوبیدن بر طبل خالی»

فوت ۷۰۰ تاکسیران شهری بر اثر کرونا در حالی اتفاق می‌افتد که جامعه شهروندی ایران در مقایسه با کشورهای همجوار از نظر آمار واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در زمره پایین‌ترین کشورهای خاورمیانه قرار دارد.

با این وجود تنها چیزی که از سوی سران حاکمیت ولایت فقیه به جامعه شهروندی ایران در زمینه واکسیناسیون ارائه شده آمار و وعده‌هایی است که دیگر کسی را نمی‌فریبد. [واکسن کرونا و وعده‌‌های توخالی حکومت ایران]

رقم‌سازی‌های و آمار دروغین به همراه وعده‌های توخالی به حدی رسیده است که در درون حاکمیت ولایت فقیه نیز برخی رسانه‌ها نسبت به آن واکنش نشان داده‌‌اند.

از جمله آفتاب یزد ادعاهای سران حکومت درباره واکسیناسون را «رپورتاژ آگهی‌ها و کوبیدن بر طبل خالی» معرفی کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)