آن زمان که شورای نگهبان نبود!

محمد شوری(نویسنده و روزنامه نگار )

@shourimohammad

۳۱ خرداد ۱۴۰۰

آن زمان که نظارت استصوابی نبود، شورای نگهبان نبود، ولایت فقیه نبود و انقلاب مردمی بود،همه افراد با هر عقیده و مرام و ازهرحزب و گروه و سازمان برای بررسی و تدوین قانون اساسی در مجلس خبرگان نام نویسی و ثبت نام کردند.

هر چند در جو غالب و هیاهوی مردم  انقلاب زده،و عجله ای که برای تصویب قانون اساسی می شد، عامه ی مردم نمی دانستند چی به چیست؟ و سابقه وشناخت درستی هم از اشخاص کاندیدا شده نداشتند، ولی وقتی به تنوع اسامی نگاه کنید،می بینید همه آمده بودند و تائید صلاحیت هم شدند.هر چند که فقط برخی رای آوردند!

در میان این اسامی، نام افرادی چون زهرا رهنورد، لطف الله میثمی،مسعود رجوی، کیانوری و همسرش، حشمت رئیسی، محمود عنایت، پروانه فروهر، اسماعیل خوئی، حبیب الله پیمان، علامه یحیی نوری، خسروسیف،حسن توانائیان فرد،بابک زهرایی،نورعلی تابنده،علی عموئی، عبدالکریم لاهیجی،و سید مهدی هاشمی (باتعداد رایی که آورند) به جشم می خورد.

اما بخاطر جهل قاصر در جو غالب، اصل ولایت فقیه قالب شد. و «جمهوری» انقلاب۵۷، به سمت «سلطنت فقیه» و یکدست و آخوندی شدن حکومت و مدیریت هدایت و قرنطینه شد!

و این شد که اکنون می بینیم!

اصلاحات و اصلاح طلبی فقط این است که به همان سمت ابتدای انقلاب بازگشت کنیم.و برای شروع باید برای حذف اصل ولایت فقیه بسیج و متحد شد!

والسلام…

t.me/shourimohammad

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)