اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

با تأسف فراوان رفیق فرهاد شعبانی عضو کمیته مرکزی کومه له، عضو کمیته تشکیلات خارج کشور و چهره قدیمی و شناخته شده حزب کمونیست ایران بعد از سه ماه دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، بامداد روز یک شنبه ٣٠ خرداد در سن ۶٣ سالگی در کشور سوئد قلبش از طپش باز ایستاد و برای همیشه از میان ما رفت. مرگ نا بهنگام رفیق فرهاد خانواده و همه صفوف تشکیلات ما و دوستان و آشنایانش را در سوک و ماتم فرو برد.

رفیق فرهاد که درد و رنج کارگران را در کار و زندگی تجربه کرده بود از همان آغاز قیام توده های مردم ایران علیه رژیم شاه مانند بسیاری از جوانان پرشور دیگر به صف این مبارزه پیوست و برای پیروزی آن از هیچ تلاشی دریغ نکرد. رفیق فرهاد بعد از قیام و از همان ابتدای شکل‌ گیری جنبش مقاومت و جنبش انقلابی کردستان مبارزۀ سیاسی و تشکیلاتی خود را در صفوف کومه له پیش برد. با تشکیل حزب کمونیست ایران نیز همچنان با شور و شوق فراوان و بطور خستگی ناپذیر در راستای تحقق برنامه و استراتژی و آرمان های این حزب به فعالیت های خود ادامه داد. او سالها عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران، کمیته مرکزی کومه له و کمیته تشکیلات خارج کشور بود و در این موقعیت های تشکیلاتی هم پیگیرانه وظایف انقلابی و رهبری خود را انجام داد.

رفیق فرهاد یکی از چهره های شناخته شده جنبش کمونیستی ایران و جنبش انقلابی کردستان بود. رفیق فرهاد طی بیش از چهار دهه مبارزه بی وقفه و خستگی ناپذیر با انرژی و پتانسیل بالایی همۀ سختی‌ها و فراز و نشیب های سالهای سخت و طولانی مبارزه علیه نظام سرمایه داری و رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی را پیمود. بدون شک فقدان این رفیق خسارت جبران ناپذیری برای کومه له و حزب کمونیست ایران می باشد.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران با اندوه فراوان خود را در غم از دست دادن رفیق فرهاد با همسر گرامی ایشان رفیق زهرا و فرزندان دلبندش آرام، فواد و اشکان و خواهران عزیزش شریک می ‌داند. صمیمانه به آنها و همه رفقای صفوف تشکیلات کومه له و حزب کمونیست ایران و همۀ دوستان و آشنایانش تسلیت می گوید.

یاد و خاطره رفیق فرهاد شعبانی گرامی باد!

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

٣٠ خرداد ماه ١۴٠٠

٢٠ ماه ژوئن ٢٠٢١

 

گذار فرهاد عزیز به ابدیت آغاز شد, یادش جاودان.

*******************

بدرود فرهاد عزیز

بدرود رهبر انقلابی و پیشمرگ جسور منطقه جنوب کردستان و سنندج

متاسفانه با خبر شدیم که رفیق فرهاد شعبانی پیشمرگ جسور کومه له و یکی از کادرهای سیاسی و نظامی قدیمی کومه له در منطقه جنوب کردستان و سیمای خوشنام شهر سنندج بعد از چندین ماه دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، جان عزیزش را باخت و داغ بزرگی را در دل ما جای داد.

رفیق فرهاد شعبانی یکی از اعضای کمیته مرکزی کومه له و یکی از پیگیرترین مبارزین این صفوف بود که بیش از چهل سال در نبرد با حکومت سرمایه از هیچ تلاشی دریغ نکرد و تمام وقت و زندگی خود را صرف رهایی و تبلیغ و ترویج سیاست های کومه له نمود.

ما جمعی از خانواده جانباختگان در صفوف کومه له در محله های کورآباد،جورآباد و فرح سنندج در خانه یکی از بستگان ایشان در سنندج، جانباختن رفیق فرهاد شعبانی را به خانواده عزیز ایشان در سوئد و خانواده عزیزشان در سنندج و همه تشیلات کومه له تسلیت میگوییم و خود را در این غم بزرگ شریک میدانیم و با رفیق فرهاد و جانباختگان صفوف کومه له عهد تازه میکنیم تا رسیدن به هدف و آرمان فرهاد شعبانی دست از مبارزه نخواهیم کشید و یاد عزیزش را با ادامه دادن راهش ادامه خواهیم داد.

ازطرف جمعی از خانواده جانباختگان کومه له در محله های کورآباد،جورآباد و فرح

 

 

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)