ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه‌نگار زندانی روز گذشته بر اثر اصابت یک جسم سخت از دیوار هواخوری مصدوم و برای چند ساعت به بیمارستان شهدا منتقل شده است. بر خلاف توصیه پزشکان مبنی بر بستری شدن وی در بیمارستان، مسئولان زندان او را به بند زنان اوین بازگردانده اند.

به گزارش جرس، خانواده بنی‌یعقوب که از این واقعه از طریق اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی با خبر شده‌اند، از مسئولان می‌خواهند که ترتیب ملاقاتی فوری یا امکان تماس تلفنی با وی را هرچه سریع‌تر ایجاد کنند.

در همین راستا، خانواده بنی‌یعقوب بیم‌ آن دارند که همسر این روزنامه‌نگار زندانی، بهمن احمدی امویی روزنامه‌نگار محبوس در زندان رجائی‌شهر، در شرایطی که از ملاقات با وی محروم است از مصدومیت همسر خود آگاه شود.

خانواده بنی‌یعقوب ضمن انتشار خبر مصدومیت وی، تاکید دارند که «مسئولان باید هرچه سریع‌تر با انجام ملاقات یا ایجاد ارتباط تلفنی، آن‌ها را از سلامت این روزنامه‌نگار زندانی مطلع‌ کنند.»

بنی‌یعقوب، دبیر سرویس اجتماعی روزنامه سرمایه، سردبیر تارنمای کانون زنان ایرانی و برنده جایزه شجاعت در روز‌نامه‌نگاری، علاوه بر یک‌سال زندان، به ۳۰ سال محرومیت از شغل خود محکوم شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com