انتخاب اپلیکیشن دوست‌یابی مناسب:

ممکن است به این فکر کنید که با مطالعه توضیحات و نظراتی که برای اپلیکیشن‌ها نوشته شده می‌توانید برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید. اما این کار فقط شما را سردرگم خواهد کرد. نظرات کاربران کاملا سلیقه‌ای هستند و به مرور زمان تغییر می‌کنند. توسعه دهندگان برای اینکه افراد بیشتری را به سمت اپلیکیشن خود جذب کنند مدام آن را تغییر می دهند و این تغییرات ممکن است برای عده‌ای خوشایند بوده و برخی دیگر به هیچ عنوان با آنها موافق نباشند. نکته دیگر اینجا است که تا به حال بیش از ۷۵۰۰ اپلیکیشن دوست‌یابی توسعه داده شده و نمی‌توان همه آنها را بررسی کرد. بنابراین برای انتخاب اپلیکیشن مناسب بهتر است به توصیه‌های زیر توجه کنید تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید:

• قابلیت‌های امنیتی اپلیکیشن را بررسی کنید:

دوست‌یابی آنلاین خطرات خاص خود را به همراه دارد. به همین علت بهتر است از وجود برخی تدابیر امنیتی در خود اپلیکیشن دوست‌یابی، مطمئن شوید. در حین نصب برنامه حتما شرایط و قوانین حریم خصوصی اپلیکیشن را مطالعه کنید. اگر این شرایط و قوانین برای شما شک و شبهه‌ای ایجاد کرد، بهتر است سراغ اپلیکیشن دیگری بروید.

• اپلیکیشن مورد نظر حتما باید امکان بلاک و ریپورت کردن داشته باشد:

واقعیت این است که در این اپلیکیشن‌ها، حتما افراد عجیب و غریبی به تورتان خواهد خورد. این افراد یا حس بدی به شما انتقال می‌دهند یا به طور کلی بیمار هستند. زمانی که با چنین افرادی مواجه شدید، باید بتوانید آنها را بلاک کرده و رفتار نادرست آنها را گزارش کنید. به همین علت امکان بلاک و ریپورت کردن، در اپلیکیشن‌های دوست‌یابی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

• امکان تنظیم حریم خصوصی پروفایل:

زمانی که از یک اپلیکیشن دوست‌یابی استفاده می‌کنید، باید ببینید که آیا بر روی تنظیمات حریم خصوصی پروفایل خود کنترلی دارید یا نه. در حالت ایده‌آل، توسعه دهندگان باید امکاناتی برای افزایش امنیت پروفایل شما تدارک دیده باشند. برای مثال در اپلیکیشن hinge، تنظیماتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید افرادی که برای شما نمایش داده می شود و افرادی که می‌توانند پروفایل شما را ببینند، را کنترل کنید.

• از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که قبل از قبول برقراری ارتباط، امکان ارسال پیام دارند، دوری کنید:

هیچکس علاقه‌ای به دریافت عکس ناخواسته یا پیام عجیب و غریب (که احتمال وقوع آن در اپلیکیشن‌های دوست‌یابی بالا است) ندارد. به همین علت بهتر است اپلیکیشنی انتخاب کنید که قبل از ابراز تمایل دو طرف برای برقراری ارتباط، امکان ارسال پیام در آن وجود نداشته باشد. علاوه بر این، استفاده از اپلیکیشن‌هایی که محدوده حضور شما به افراد غریبه اعلام می‌کند، دوری کنید. اشتراک گذاری این قبیل داده‌ها با افراد غریبه، حتی ممکن است جان شما را به خطر بیاندازد.

• از اپلیکیشن‌هایی که به شبکه‌های اجتماعی هم متصل می‌شوند دوری کنید:

بسیاری از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی مثل Tinder، Hinge و Bumble امکان اتصال به شبکه‌های اجتماعی و دریافت اطلاعات حساب آنها را دارند. در اغلب موارد این کار خطر زیادی ندارد اما باید در مورد میزان اطلاعاتی دریافتی از اپلیکیشن و میزان اطلاعات نمایش داده شده، دقت زیادی به خرج دهید.

به خاطر داشته باشید که شما با افرادی که در اپلیکیشن‌های دوست‌یابی ملاقات کرده‌اید به هیچ عنوان آشنا نیستید و هیچ اطلاعی از شخصیت و توانایی آنها ندارید. اگر این افراد به حساب شما در شبکه‌های اجتماعی دسترسی پیدا کرده، تصاویری که از خود یا اعضای خانواده خود منتشر کرده‌اید را مشاهده کنند، ممکن است برایتان خطر آفرین شوند.

در مقاله بعدی به بررسی نکات امنیتی در حین استفاده از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی خواهیم پرداخت.


قسمت اول:

حفظ امنیت در حین استفاده از اپلیکیشن‌های دوست‌یابی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)