فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد به بخش رسمی آثار کوتاه داستانی نوزدهمین دوره جشنواره جهانی  «ایسکیا گلوبال» در ایتالیا راه یافت.

جشنواره معتبر بین المللی ایسکیا گلوبال «Ischia Global Film Festival» فهرست رسمی فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه نوزدهمین دوره خود را رسما اعلام کرد و فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد از ایران در بخش آثار کوتاه داستانی به رقابت می‌پردازد. «زنگ تفریح»، بیست و هفتم تیرماه، در روز گشایش جشنواره به نمایش درمی آید. 

جشنواره جهانی «ایسکیا گلوبال» با هدف اعطای جایزه هنری به آثار درون‌مرزی و بین‌المللی که بر ارزش سینمای ایتالیا و سینما خارج از مرزهای ایتالیا افزوده اند، متولد شد.
آثاری که به معرفی جغرافیای جهان خود، و واقعیت انسانی، تاریخی و اجتماعیِ زنده در آن می پردازد. مخاطب سینما می تواند به طور مستقیم با فرهنگ، سنت و زیبایی های جامعه از طریق این آثار ارتباط حسی مستقیم برقرار کند.

«زنگ تفریح» برگرفته از ماجرای «دختر آبی» است و قصه‌‌ی یک دختر دبیرستانیِ یاغی را روایت می‌کند که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال تیم مورد علاقه‌اش به ورزشگاه آزادی برود.

«زنگ تفریح» که بیش از ۲۵ حضور جهانی را پشت سر گذاشته، در جشنواره‌های شاخص مورد تأیید آکادمی اسکار از جمله جشنواره فیلم کوتاه ازمیر و جشنواره سینه لبو شیلی حضور داشته و از افتخارات آن می توان به کسب جایزه بهترین بازیگر از سی و سومین دوره جشنواره دانشجویی «Living Skies» کانادا، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی از هجدهمین جشنواره «آکسفورد» آمریکا و جایزه بهترین فیلم داستانی از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم «جانز هاپکینز» در آمریکا اشاره کرد.

از دیگر اهداف جشنواره «ایسکیا گلوبال» واکاوی، تجزیه و تحلیل سینمای بین الملل در ارتباط با پدیده‌ی گردشگری در سینما است.

موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

این فیلم کوتاه به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه آزاد تولید شده و محصول «شمید فیلم» است.

پخش جهانی «زنگ تفریح» برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است.

نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «ایسکیا گلوبال» «Ischia Global Film Festival» در این دوره به علت پاندمی کرونا از ۲۷ تیر تا سوم مرداد (۲۵-۱۸ ژوئیه) به صورت مجازی برگزار می‌شود.

لینک تماشای فیلم کوتاه «زنگ تفریح» (به صورت رایگان) در نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی «ایسکیا گلوبال» ایتالیا:
https://www.mymovies.it/ondemand/ischia-global/movie/۸۸۱۱-the-recess-/

شرح عکس: موژان کردی در نمایی از فیلم کوتاه «زنگ تفریح»
عکس از: نگار نیکخواه آزاد

عوامل فیلم کوتاه «زنگ تفریح» عبارت‌اند از:
نویسنده: نوید نیکخواه آزاد، بازیگران: موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا، غزل خلیلی، مدیر فیلمبرداری: بهروز بادروج، تدوین: وحید نیکخواه آزاد، موسیقی: میخائیل شِماتِنکو، طراح صحنه و لباس: مُنا رمضانی، فیلمبردار: سعید زرآبادی‌پور، طراح چهره پردازی: سارا بلبلی، صدابردار: احسان نامداری، طراح صدا و ترکیب صداها (فیلم): سامان شهامت، طراح صدا و ترکیب صداها (تیزر): احسان افشاریان، عکس: نگار نیکخواه آزاد، گروه کارگردانی: مونا خوش‌روش، سارا بابایی، منشی صحنه: سمیه شهرابی، ترجمه اسپانیایی: رامین وحیدزاده، مجری چهره‌پردازی: معصومه باب‌زن، فیلم پشت‌ صحنه: مریم مستفید، طراح پوستر: متین خیبلی، اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی، گروه فیلمبرداری: بهتاش کمه‌زری، علی درخشانی، گروه صحنه و لباس: امید نورمرادی، رضا کرمی، مدیر تولید: کیوان مرادآبادی، کارگردان و تهیه کننده: نوید نیکخواه آزاد، محصول «شمید فیلم»
 
لینک های فیلم:
اینستاگرام: https://instagram.com/navdazad
تیزر فیلم در یوتیوب: https://youtu.be/IeVt-NqF-wE
تیزر فیلم در ویمئو: https://vimeo.com/۴۲۶۱۸۲۲۷۱
 
برای اعلام نظر درباره فیلم در گوگل: https://g.co/kgs/j9DPtQ
برای اعلام نظر درباره فیلم در IMDb: 
برای اعلام نظر درباره فیلم در letterboxd: 
 
اطلاعات جامع درباره فیلم:
 
در همین زمینه:
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)