سادیسم ضعیف کشی؛حتی به قیمت خودآزاری(مازوخیسم)!
ضعیف کشی سادیسم نظام ولایت فقیه است که همچون یک فرهنگ آنرا به جامعه سرایت داده است.
درفرهنگ ضعیف کشی نظام ولایت فقیه، گاه حاکمیت و گاه دیگران، و از جمله عوام، حتی به خودآزاری (مازوخیسم) برای به نتیجه رساندن آن هدف(ضعیف کشی) روی می آورند!
در توئیتی چند روز قبل(۳۱تیر) به شرح زیر نوشتم:
میری عابر_بانک رمز رامی زنی پیامک میاد مبلغ مورد نظر کسر شد.اما باجه پولی به شما نمیدهد!!دوباره تکرار می کنی، میگه رمز اشتباه است!! دزدی محترمانه!! پول را خورد یک آب هم روش!!لابد این دفعه هم اشکال از سیستم بانک_مرکزی ست؟! کسر بودجه دولت نظام ولایت فقیه.
https://twitter.com/shourijezeM/status/1285677026834358273
پیشتر هم در یک توئیت دیگر نوشته بودم:
چک رمزدار که حکم پول نقد رو داره می بری بانک میگه تا شب باید صبر کنی که به حسابت بریزند،تا شب میشه ۱۰صبح فردا،۲۴ساعت پول مردم دست بانک می مونه میگن سیستم بانک مرکزی اشکال پیدا کرده!! حکومت ولایت_ فقیه یعنی این!! شرع و قانون یعنی کشک!!
https://twitter.com/shourijezeM/status/1278990098155986947
برای دریافت رمز جدید و اطلاع دادن این اتفاق(کسر پول از حساب بدون دریافت از باجه عابر بانک)فردای آن روز رفتم بانک(سپه).
نزدیک۳ساعت(به دلیل اشکال فنی که در سیستم پیش آمد!!؟ و هر وقت رفتم بانک اکثرا با آن روبرو شده ام!!)سرپا در محل بانک معطل شده تا رمز جدید دریافت کنم!
به من گفته شد بعد از ۷۲ساعت پول شما برگردانده می شود.ولی تا امروز که مطلب را منتشر کرده ام،آن را پس نداده اند،انتظار نباید داشت که بروم (برای ۲۰هزار تومان) اعتراض کنم؟ و شکایت رسمی!!و برایش تمبر باطل؟!!و چند برابر هزینه!!
ولی خب چه خوش شانس بودم که از عابر بانک فقط۲۰هزارتومان پول درخواست کردم و نه مثلا۲میلیون!
فرض بگیرید اینجانب در هیچ حسابی جز این حساب پول نداشتم و این پول در آن لحظه وصولش حیاتی بود، مثلا جان فردی درخطر بود،چه کس و یا چه کسانی و چه جا و مکانی ضامن است و پاسخگو؟
این اتفاق برای همه ی شهروندان محتمل است و بااطمینان هم می توان گفت که پیش آمده است. و حالا اگر در طول یک روز، در این بانک و بانک های دیگر چند بار و برای چندنفر و به چه مبلغی این اتفاق تکرار می شود، نمی دانم. اما اگر آن را امری معمول و عادی بدانیم هم سودی که از تجمیع این پول ها بدست می آید حرام اندر حرام شرعی ست و هم عملی غیر قانونی؛ هر چند برای آن کلاه شرعی و توجیه خرابی سیستم را حواله ی مردم کنند!! که اگر هم بازگشت پول به بیش از ۷۲ ساعت طول بکشد و یا آن را بازپس ندهند و کار به شکایت و…بکشد، خب نور علی نور!!
این اتفاقی که برای شخص بنده افتاد رامی شود به آزار شنودی هم مرتبط کرد.
چون مسبوق به سابقه است! و من بنا ندارم هر رو در مورد آن(شنود) مطلب بنویسم و وقت خود را صرف آن کنم و بعد هم با یک دیکته کلیشه ای و یکسان، متهم به توهُّم شوم!؟!قبلا چند یادداشت و نوار ویدئویی از من منتشر شده،و در آینده اگر لازم شد باز دوباره خواهم نوشت و هم مستندصحبت خواهم کرد! اما کوتاه سخن این که در مورد(رمز) بارها این اتفاق تکرار شده است!
این حادثه ممکن است برای هر شهروندی پیش بیاید. والبته برای من به هردوی آن(هم آزار شنودی و هم روال عادی)مربوط است!
اگر یک موردی و مشابه آن،بارها تکرارشود، می توان از جز به کل رسید! و فهمید که یک جای کار عیب دارد؛ و باصطلاح سوراخ است!
مضافا این که وقتی امکانات مالی شما خیلی بد باشد،مثل من که با ماهی ۶۰۰هزار تومان زندگی می کنم که نصف آن را هم باید بابت بیمه بدهم(بیمه ای که پس از تعطیلی روزنامه سلام و زندانی شدن و بیکار کردنم به یُمن سکوت دیگران قطع شد و بین آن فاصله افتاد وگرنه من می بایست الان ماهانه حقوق بازنشستگی خود را از تامین اجتماعی دریافت می کردم!!)و برای تغییر این وضعیت بد، هیچ وقت هم کاسه گدایی اینجا و آنجا نگرفته ام؛ و البته خداوند هم ما را به کمک برخی دوستان بهتر ازگُل فراموش نکرده و به یاری ام شتافته است.لذا با این وضعیت بد معیشتی هر آزاری توسط شنود کنندگان آسان تر و راحت تر انجام می شود! آزاری که حتی به قیمت خودآزاری خودشان هم منجرخواهد شد. یعنی برای درهم شکستن، خودآزاری هم می کنند!!؟
و بر اساس تجربه هرگاه درمورد آزار شنودی جایی نوشتم حتما باید منتظر عکس العمل و یا یک جُفتک دیگر از آنان باشم! هر چندکه به کمک همان شنود و سکوت دیگران و سفارش؟ سعی شده که یا در مطالب من خدشه وارد کنند و یا با هزار ترفند مانع دیدن آن شوند.
عکس العمل و بازتاب ها نسبت به مطالب من در تلگرام و فیس بوک وجاهای دیگرخودش می تواند مصداق آفتاب آمد دلیل آفتاب باشد!
چهارم مردادنودونه
محمد شوری(نویسنده و روزنامه نگار)
t.me/shourimohammad

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)