صدارت- بهانه قتل جرج فلوید برای نگرشی به خشونت‌های سلطه‌گران، از پنجرهٌ حقوقی

صدارت- بهانه قتل جرج فلوید برای نگرشی به خشونت‌های سلطه‌گران، از پنجرهٌ حقوقی

مصاحبه آقای حسین جوادزاده از رادیوعصرجدید با علی صدارت – بهانه قتل جرج فلوید برای نگرشی به خشونت‌های سلطه‌گران، از پنجرهٌ حقوقی

ما مردم ایران از این واقعه چه درس‌هایی می‌توانیم بگیریم، و چگونه می‌توانیم این واقعه را به فرصتی تبدیل کنیم که خطر اینکه چنین تجاوزاتی به حقوق خود و عزیزانمان انجام گیرد، کمتر شود.

❊❊❊

تاریخ تولید و انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۵ ژوئن ۲۰۲۰ – آمار امروز کووید ۱۹ در ایران و جهان:

مبتلایان: ایران = ۱۶۴,۲۷۰ ، جهان = ۶,۶۰۳,۳۲۹

فوت شدگان: ایران = ۸,۰۷۱ ، جهان = ۳۹۱,۷۳۲ 

هزاران کیلومتر دورتر از ایران، یک فرد سیاهپوست در هنگام دستگیری توسط پلیس سفیدپوست امریکا، به قتل رسید. این تجاوز به حقوق این فرد، توسط یک شهروندی که احساس مسئولیت می‌کرد، ضبط و در دنیا منتشر گردید. 

تظاهراتی در تمام امریکا، و در بسیاری از شهرهای اروپا، برگزار شد.

از این دست جنایت‌ها توسط قدرت‌ها و سلطه‌گران، فراوان انجام می‌شوند، منتها این یکی از معدود تجاوزها به حقوق انسان است که اعتراضاتی را در تمام دنیا، به همراه داشت.

ما مردم ایران از این واقعه چه درس‌هایی می‌توانیم بگیریم، و چگونه می‌توانیم این واقعه را به فرصتی تبدیل کنیم که خطر اینکه چنین تجاوزاتی به حقوق خود و عزیزانمان انجام گیرد، کمتر شود.

این جهان کوه است و فعل ما ندا—سوی ما آید نداها را صدا

این جهان کوه است و گفت و گوی تو—چون صدا، هم باز آید سوی تو

 

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

SoundCloud

فایل صوتی در ساندکلاد استقلال و آزادی، برای پیاده کردن (دانلود)، و پسندیدن (لایک) و یا نپسندیدن و لطفاهم‌رسانی:

https://soundcloud.com/a-banisadr/sedarat-99-03-16asrjadid

https://soundcloud.com/a-banisadr/sets/sedarat

https://soundcloud.com/tags/sedarat

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

با جنگ روانی است که رژیم ولایت مطلقه، توانسته است ۴دهه مردم ایران را منفعل و بی‌عمل نگاه دارد که بتواند بر آنها سلطه داشته باشد. تا جایی که بعضی از مردم با پای خود به حوزههای رای‌گیری میروند و با دست خود به این رژیم مشروعیت میدهند، تا باز هم بر سر کار بماند و به تجاوزها به حقوق آنها، ادامه دهد!

و نیز با جنگ روانی است که رژیمولایت مطلقه، توانسته و می‌تواند افراد یگان ویژه و سایر قوای سرکوب و قوای اطلاعاتی و امنیتی را، به مانند حیوانات وحشی،به جان هموطنانشان، خواهران و برادرانشان، بیاندازد. 

همه به کمک همدیگر میتوانیم هرگونه سانسوری را از بین ببریم، و برای اینکار وسایل متعددی در اختیار شما و همهٌ ما موجود است.

جنگ واقعی ، جنگ روانی است.

❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊

هم‌وطن و هم‌زبان عزیز، آنچه که در ذیل آورده شده است، همان مطلب فوق است که درشبکه‌بند‌های اجتماعی مختلف، و به این منظور که کار شما عزیزان، در گسترش فرهنگ مردم‌سالاری، با مشارکت در مبارزه با سانسورها، آسان‌تر گردد.

دیگر اینکه، به علت انواع فیلترهای اینترنت و سانسورها در وطن، همه هموطنان، به همه سایت‌ها دسترسی ندارند و طبق پیشنهاد بعضی از هموطنان تلاش‌گر در داخل ایران، محتواهای تولید و ارائه شده، در شبکه‌بندی‌ها و سایت‌های مختلف متشر می‌شوند که مشارکت در کارِ مهم هم‌رسانی، آسان‌تر گردد.

امیدواریم که هرکدام از ما، به سهم خود و به نوبه خود، خویشتن را از لذت همکاری در ساختن سرنوشت خوب و خوب‌تر، برخوردار کنیم.

❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

YouTube

فایل در کانال یوتیوب علی صدارت، برای اشتراک(subscription) در کانال، ابراز نظر(کامنت) و پسندیدن(لایک) و یا نپسندیدن،و هم‌رسانی:

https://youtu.be/y4j36Vcpe6c

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

Telegram

فایل در کانال تلگرام برای هم‌رسانی و عضویت در کانال:

https://t.me/sedaratMD/1039

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

Instagram

آدرس لینک مطلب برای ابراز نظر(کامنت)، و پسندیدن(لایک) و یا نپسندیدن، و هم‌رسانی،و دنبال کردن(follow)مطالب در اینستاگرام:

پست:

https://www.instagram.com/p/CBE8E_FJBf5/

به شکل IGTV در اینستاگرام:

https://www.instagram.com/tv/CBGSz60gQ-e/

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

فایل در پادکست علی صدارت، برای مشترک شدن(subscribe)، و هم‌رسانی:

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cDovL2ZlZWRzLmZlZWRidXJuZXIuY29tL2FsaXNlZGFyYXQ/episode/aHR0cHM6Ly9hbGlzZWRhcmF0LmNvbS8_cD02MTc0?ved=0CAcQ38oDahcKEwj4zKP8lezpAhUAAAAAHQAAAAAQAg

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

Twitter

آدرس لینک مطلب برای پسندیدن(لایک)، ری‌توییت، و ابراز نظر(کامنت-توییت)، و هم‌رسانی، و دنبال کردن(follow)مطالب در در تویتر:

https://twitter.com/sedaratmd/status/1269103013672648704

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

FaceBook

آدرس لینک مطلب برای ابراز نظر(کامنت)، و پسندیدن(لایک) و یا نپسندیدن، و هم‌رسانی، و دوست(friend)شدن در صفحهٌفیس بوک:

ویدیو (Videos):

https://www.facebook.com/Sedarat57/videos/179737673466448/

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

YouTube

فایل در کانال یوتیوب استقلال و آزادی، یاکانال یوتیوب ایران مصاحبه برای ابراز نظر (کامنت)،و پسندیدن (لایک) و یا نپسندیدن، و لطفاهم‌رسانی:

https://www.youtube.com/watch?v=HtvPinI1WNE

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

سایت

آدرس لینک مطلب در سایت علی صدارت برای مشترک شدن(subscribe)، ابراز نظر(کامنت)، و پسندیدن (لایک) و یا نپسندیدن، و لطفاهم‌رسانی:

https://alisedarat.com/1399/03/17/6174/

مطالب مرتبط بیشتر در سایت در آدرس ذیل:

https://alisedarat.com/?s=%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AA

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

آدرس لینک مطلب در وب‌لاگ علی صدارت برای ابراز نظر (کامنت)، و پسندیدن (لایک) و یا نپسندیدن،و لطفاهم‌رسانی:

https://ali-sedarat.blogspot.com

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

صادق زیبا کلام: با دستور و موافقت دستگاه‌ های اطلاعاتی، امنیتی و قضائی کشور مصاحبه با رسانه‌ های فارسی زبان خارج از کشور را انجام می ‌دهد و یا نمی ‌دهد

https://enghelabe-eslami.com/component/content/article/13-khabar/siasi/38236-2020-06-05-08-04-07.html?Itemid=0

 rfi فارسی- ناصر اعتمادی: صادق زیبا کلام، تحلیلگر اصلاح طلب، در مصاحبۀ تصویری مفصلی که به تازگی با تارنمای “اعتماد آنلاین” در داخل کشور انجام داده در پاسخ به این پرسش خبرنگار “اعتماد” که چرا او “با رسانه‌های فارسی زبان ضد انقلاب خارج از کشور” بدون نگرانی مصاحبه می کند، گفته است چون با دستور و موافقت دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی کشور این مصاحبه ها را انجام می‌دهد و یا نمی‌دهد.

   البته، صادق زیبا کلام این اتهام را رد کرده که او “سوپاپ” رژیم یا وابسته به نظام اسلامی است، اما، وی گفته است که تمام مصاحبه های او با رسانه های فارسی زبان خارج از کشور با آگاهی و موافقت دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ایران و در جهت دفاع از کلیت نظام اسلامی ایران صورت می گیرد و هر وقت هم این دستگاه ها او را از این کار منع کنند، وی میگوید “چشم” و حاضر نیست تحت هیچ شرایطی به مصاحبه و همکاری خود با این رسانه ها ادامه بدهد.

صادق زیبا کلام گفته است که در غالب مصاحبه ها با رسانه های فارسی زبان خارج از کشور او را عمداً در مقابل مخالفان نظام و “سلطنت طلب ها” و “فرشگردی ها”، یا شخصیت هایی نظیر حسن شریعتمداری و امیر طاهری قرار می دهند و در این رویارویی ها او ابایی ندارد که از “کلیت نظام اسلامی” حمایت کند.

زیباکلام سپس خطاب به خبرنگار اعتماد و منتقدان خود در داخل که به او ایراد می گیرند که در این مصاحبه ها عملاً نقش “سخنگوی جمهوری اسلامی” را ایفاء می کند، گفته است : “کار درست این است که شما بگویید چرا از تمامیت نظام دفاع می کنید.” در توضیح بیشتر زیبا کلام سپس این سخن همیشگی اش را تکرار کرده که سقوط نظام اسلامی ایران سرآغاز عقبگردی بزرگ خواهد بود. او گفته است که در مصاحبه هایش او به مخاطبان خود می گوید که “اگر این نظام سقوط کند ١٠٫۵ نمی شود ٢٠ می شود ٢. حواستان جمع باشد.”

صادق زیباکلام در جای دیگری از سخنانش افزوده است که برای مثال بعد از اعتراضات آبان ماه گذشته دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی او را از مصاحبه با شبکۀ “ایران اینترنشنال” منع کردند و وی از آن تاریخ تاکنون با این رسانه دیگر مصاحبه نکرده است.

در پاسخ به این پرسش که علت این تبعیت از دستگاه های امنیتی چیست، صادق زیباکلام گفته است : “چون آنها صاحب قدرت هستند.”

مصاحبۀ تصویری صادق زیباکلام با تارنمای “اعتماد” دربارۀ وضعیت کشور بیش از یک ساعت است و هرگاه مصاحبه کننده یا مصاحبه شونده خواسته اند قدری شفاف دربارۀ مسائل و مشکلات کشور صحبت کنند خودشان صدای خود را قطع کرده اند و بر روی اکران این جمله نقش بسته که “این بخش از گفتگو قابل انتشار نیست.” با این حال، صادق زیباکلام شرکت در انتخابات نظام اسلامی ایران را حتا اگر به گفتۀ وی یک نامزد وجود داشته باشد مصداق دموکراسی و راه حل کلیه مشکلات کشور دانسته است، گر چه او نمی تواند حتا در رسانه های مجازی داخل کشور بدون خودسانسوری نظراتش را بیان کند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)