مصاحبه آقای مرتضی عبداللهی از تلوزیون استقلال و آزادی با علی صدارت: چند پیشنهاد برای برخوردی مثبت با بحران کرونا

فایل صوتی را در همین‌جا بشنوید: 

 

جنبش خودجوشِ ماندنِ در خانه‌ها در امنیت قرنطینه عفونت و در عین حال تسخیر فضای مجازی برای هرچه فراگیرتر کردن جنبش برای گذاری خشونت‌زدا از استبداد به مردم‌سالاری.

خودداری از فردگرایی و اجتناب از تلاش برای پیدا کردن راه حل‌های فردی، برای حل مشکلات و معضلات جمعی و ملی.

ادامهٌ بی‌اعتمادی به دولت فاسد دروغ‌گو، و خودداری از اینکه منفعلانه منتظر شویم که رژیم ولایت مطلقه برای مردم، کوچک‌ترین عمل مثبتی انجام دهد.

ادامهٌ اعتماد به خود، اعتماد به نفس فردی، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات شخصی. در این صورت، هرکدام از همهٌ ما، به سهم خود و به نوبهٌ خود می‌توانیم برای سلامت خود و عزیزان خود در خانوادهٌ خود و در خانوادهٌ بزرگِ میهنِ خود، هرکدام به سهم خود و به نوبه خود و به سلیقهٌ خود، کاری انجام دهیم، حال هر چقدر هم آن کار در ظاهر به نظر کوچک بیاید.

ادامهٌ اعتماد به هم‌وطنان، اعتماد به نفس ملی، تشکیل هسته‌های چند نفره، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات گروهی، برای پیش‌گیری، قرنطینه، و درمان.

ادامهٌ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌های هسته‌ای، و رسیدگی به کودکان کار، هم‌وطنان کارتن‌خواب و زباله‌گرد و سایر لایه‌های محرم جامعه که در معرض خطرات بیشتری هستند.

ادامهٌ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌های هسته‌ای در محله‌ها، و تقسیم کار برای تهیه مایحتاج عمومی و به حداقل رساندن خروج از خانه و رفتن به اماکن عمومی.

تحریم خیابان‌ها و اماکن عمومی، بخصوص نماز جمعه‌ها و سایر اجتماعات قدرت‌فرموده، چهت اجتناب از انتشار بیشتر عفونت، ونیز جهت مشروعیت‌زدایی از رژیم.

استفاده از نرم‌افزارهایی که برای ارتباط با دیگری و دیگران، و با افکار عمومی، به اینترنت و حتی خطوط تلفن موبایل هم نیاز ندارد.

اطلاع‌رسانی دقیق، بدون هیچ‌گونه گزافه‌گویی و اغراق و ترقیق. فساد و بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی از راس تا قاعدهٌ این رژیم انقدر زیاد است، که هیچ نیازی به سیاه‌نمایی نیست. با انتشار شایعات و خبرهای نادرست و اطلاعات غیردقیق، اعتبار جنبش از بین می‌رود و در نهایت این رژیم است که تقویت می‌شود.

انتقال اطلاعات دقیق و خبرهای موثق به فضای مجازی در اسرع وقت، و با ابعاد گسترده.

افشاگری، افشاگری، افشاگری، افشاگری!

تحریم گسترده مشاغل در وزارت‌خانه‌ها و اداره‌ها و موسسات دولتی (به بهانه ویروس کرونا) و مدیریت فردی و هسته‌ای و جمعی و ملی اعتصابات گسترده.

اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری!

هم‌وطنانی که از بدِ روزگار جز پرسنل کشوری و لشگری این دولت هستند، می‌توانند با رعایت کامل امنیت خود، اطلاعاتی را که به علت شغل و موقعیت خود در دست دارند، در اختیار افکار عمومی قرار دهند. گرچه رانت‌خواران ممکن است در ظاهر از سوء مدیریت علم اقتصاد نه تنها ضرر و زیانی نبینند، بلکه منتفع هم بشوند، سوء مدیریت علم طب، مقام و موقعیت امنیتی و اطلاعاتی و نظامی و… نمی‌شناسد. تا دیر نشده، به آغوش باز هم‌وطنان خود بازگردید، و در گذار خشونت‌زدا از این دولت فاسد، در کنار سایر ایرانیان، از لذت ساختن سرنوشت‌های خوب و خوب‌تر، بهره‌مند شوید. بدانید که بسیاری از «آقایان» و فرماندهان شما، خانواده خود را به محیط‌های امن انتقال داده‌اند، و شما و عزیزان شما را با ویروس کرونا تنها گذاشته‌اند.

چیزی که این رژیم را به زانو در خواهد آورد، اعتصابات سراسری است. ترسِ از دست دادن شغل دولتی، و ادامه کار در وزارت‌خانه‌ها و موسسات دولتی، به خصوص در قوای انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی، و کمک به «حفظ نظام» و استمرار این وضعیت، آتشی است که به اشکال متفاوت و به درجات مختلف، حتما دودش در چشم شما هم خواهد رفت. اگر امروز خود و یا جگرگوشه‌ها و عزیزانتان، از بلای ویروس کرونا تلف نشوید، بحران دیگری، چه بسا با ابعادی گسترده‌تر، به شما رحم نخواهد کرد…

 

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

 

آدرس لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای رای‌دادن، ابراز نظر(کامنت)،و پسندیدن(لایک) و یا نپسندیدن،و لطفا هم‌رسانی:  

https://alisedarat.com/1399/01/05/5816/ 

https://t.me/sedaratMD/989 

https://www.instagram.com/p/B-LYaX5JCMh/ 

https://youtu.be/oKfwHYX_8Zo?t=1 

https://www.instagram.com/tv/B-NnaKrJEiF/ 

View this post on Instagram

جنبش خودجوشِ ماندنِ در خانه‌ها در امنیت قرنطینه عفونت و در عین حال تسخیر فضای مجازی برای هرچه فراگیرتر کردن جنبش برای گذاری خشونت‌زدا از استبداد به مردم‌سالاری. خودداری از فردگرایی و اجتناب از تلاش برای پیدا کردن راه حل‌های فردی، برای حل مشکلات و معضلات جمعی و ملی. ادامهٌ بی‌اعتمادی به دولت فاسد دروغ‌گو، و خودداری از اینکه منفعلانه منتظر شویم که رژیم ولایت مطلقه برای مردم، کوچک‌ترین عمل مثبتی انجام دهد. ادامهٌ اعتماد به خود، اعتماد به نفس فردی، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات شخصی. در این صورت، هرکدام از همهٌ ما، به سهم خود و به نوبهٌ خود می‌توانیم برای سلامت خود و عزیزان خود در خانوادهٌ خود و در خانوادهٌ بزرگِ میهنِ خود، هرکدام به سهم خود و به نوبه خود و به سلیقهٌ خود، کاری انجام دهیم، حال هر چقدر هم آن کار در ظاهر به نظر کوچک بیاید. ادامهٌ اعتماد به هم‌وطنان، اعتماد به نفس ملی، تشکیل هسته‌های چند نفره، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات گروهی، برای پیش‌گیری، قرنطینه، و درمان. ادامهٌ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌های هسته‌ای، و رسیدگی به کودکان کار، هم‌وطنان کارتن‌خواب و زباله‌گرد و سایر لایه‌های محرم جامعه که در معرض خطرات بیشتری هستند. ادامهٌ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌های هسته‌ای در محله‌ها، و تقسیم کار برای تهیه مایحتاج عمومی و به حداقل رساندن خروج از خانه و رفتن به اماکن عمومی. تحریم خیابان‌ها و اماکن عمومی، بخصوص نماز جمعه‌ها و سایر اجتماعات قدرت‌فرموده، چهت اجتناب از انتشار بیشتر عفونت، ونیز جهت مشروعیت‌زدایی از رژیم. استفاده از نرم‌افزارهایی که برای ارتباط با دیگری و دیگران، و با افکار عمومی، به اینترنت و حتی خطوط تلفن موبایل هم نیاز ندارد. اطلاع‌رسانی دقیق، بدون هیچ‌گونه گزافه‌گویی و اغراق و ترقیق. فساد و بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی از راس تا قاعدهٌ این رژیم انقدر زیاد است، که هیچ نیازی به سیاه‌نمایی نیست. با انتشار شایعات و خبرهای نادرست و اطلاعات غیردقیق، اعتبار جنبش از بین می‌رود و در نهایت این رژیم است که تقویت می‌شود. انتقال اطلاعات دقیق و خبرهای موثق به فضای مجازی در اسرع وقت، و با ابعاد گسترده. افشاگری، افشاگری، افشاگری، افشاگری! تحریم گسترده مشاغل در وزارت‌خانه‌ها و اداره‌ها و موسسات دولتی (به بهانه ویروس کرونا) و مدیریت فردی و هسته‌ای و جمعی و ملی اعتصابات گسترده. اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری! https://alisedarat.com/1399/01/05/5816/

A post shared by Ali Sedarat (@ali.sedarat) on

https://soundcloud.com/a-banisadr/sedarat-98-12-21sepideh 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)