سازمان حقوق بشر ایران؛ ۸ آذر ماه ۱۳۹۸: حکم یک محیط بان که به اتهام «قتل عمد» یک شکارچی در مقابل منزلش به اعدام محکوم شده بود در کرمان اجرا شد.

بنا به گزارش ایسنا، صبح روز پنج‌شنبه ۷ آذر ماه، حکم اعدام یک محیط بان پس از ۱۰ سال زندان، در کرمان به اجرا درآمد. 

هویت فرد اعدام شده اعلام نشده است اما سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در توضیح پرونده وی گفت: «محیط‌ بان مذکور، خارج از شیفت و محدوده محیط بانی و مقابل منزل یک شکارچی او را به قتل رسانده بود».

در این گزارش به محل دقیق اجرای حکم این زندانی اشاره‌ای نشده است، اما به نظر میرسد که وی در محوطه زندان مرکزی کرمان اعدام شده باشد.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۸۳ مورد آن با اتهام «قتل عمد» صورت گرفته است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com