دراویش گنابادی ساکن بندرعباس، صبح امروز در مقابل اداره اطلاعات استان هرمزگان در شهر بندرعباس تجمع کردند.

به گزارش مجذوبان نور؛ پس از بازداشت صبح امروز عبدالغفور قلندری نژاد، خانواده‌ی وی به همراه بیش از ۶۰ تن از دراویش گنابادی ساکن بندرعباس در مقابل اداره اطلاعات این شهر تجمع کردند و خواستار پاسخگویی مقامات در مورد اتهامات و وضعیت آقای قلندری شدند.

خانواده‌‌ی آقای قلندری با ابراز نگرانی از محل نگهداری و وضیعت سلامتی این درویش گنابادی به یکی از مامورین امنیتی اعلام داشتند: بدلیل اینکه امکان انتقال وی به پلیس فتای بندرعباس وجود دارد و با توجه به سابقه‌ی نامشخص بازداشتگاه‌های پلیس فتا و عدم پاسخگویی مقامات، تا حصول اطمینان از وضعیت حال آقای قلندری از تجمع خود در مقابل اداره اطلاعات دست نخواهند کشید. پس از ابراز نگرانی خانواده‌ی این همکار سایت مجذوبان نور و فعال حقوق دراویش و پافشاری بر خواسته‌ی خودشان، پس از مدتی آقای قلندری با تماس از محل نامشخصی با تلفن همراه مادر خود  اعلام کرد که حالش خوب است ولی از محل نگهداری و اتهاماتش اطلاعی ندارد و در حال بازجویی می‌باشد، که پس از آن نیز یکی از مامورین امنیتی به خانواده‌ی این درویش گنابادی اعلام کرد: پرونده‌ی ایشان روز آینده تکمیل و اتهامات وی مشخص خواهد شد و شاید امکان ملاقات با وی نیز داشته باشید.

پس از تماس تلفنی عبدالغفور قلندری نژاد با خانواده‌ی خود و همکاری مامورین امنیتی،‌ جمعیت دراویش از مقابل اداره اطلاعات بندرعباس متفرق شدند ولی اعلام کردند که اگر روز آینده وضعیت این درویش گنابادی مشخص نشود مجددا در آن مکان تجمع خواهند کرد.

عبدالغفور قلندری نژاد از دراویش گنابادی و همکار سایت مجذوبان نور، صبح امروز توسط مامورین امنیتی و لباس شخصی بازداشت شد. منزل وی نیز تفتیش و تمامی وسایل شخصی آقای قلندری، اعم از لپ تاپ، کامپیوتر، کتاب‌ و سی‌دی‌های عرفانی، تمثال بزرگان دراویش توسط مامورین امنیتی به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز آقای قلندی نژاد در تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۱ در شهر بندرعباس بازداشت و بصورت هوایی به بازداشتگاه مرکزی اداره‌ اطلاعات تهران منتقل شده بود که پس از ۶ روز بازجویی و حبس، با هشدار به عدم ادامه فعالیت همکاری با سایت مجذوبان آزاد شده بود.

از شهریورماه سال ۱۳۹۰ نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به شدت با پرسنل و همکاران سایت مجذوبان نور برخورد کرده‌اند و بیش از ۲۰ تن از مدیران، وکلا، پرسنل و همکاران سایت مجذوبان نور تا کنون بازداشت شده‌اند که هم اکنون بیش از ۱۰ تن از این افراد همچنان در زندان‌های اوین تهران و عادل آباد شیراز بدون صدور حکم در حبس و بازداشت موقت می‌باشند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com