سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۸: دست‌کم یک زندانی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده، طی روزهای گذشته جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه، پس از اینکه حکم چهار زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد، دست‌کم یک زندانی دیگر جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

هویت این زندانی میلاد تخس‌علی از بند ۵ سالن ۱۳ احراز شده که با اتهام «قتل عمد» به اعدام محکوم شده است.

انتظار می‌رود حکم میلاد تخس‌علی، در صورت عدم رضایت شکات پرونده طبق روال زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه اجرا شود.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۸۳ مورد آن با اتهام «قتل عمد» صورت گرفته است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com