سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۸: حکم دو زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی کرمان به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، یکشنبه ۱۴ مهر ماه، حکم اعدام دو زندانی در زندان مرکزی کرمان به اجرا درآمد. این دو زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، عبدالحکیم شه بخش و اسد الله علیزهی نام داشتند.

حبیب الله سربازی، فعال مدنی بلوچ در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «اسد الله علیزهی قبلا زندانی سیاسی بوده است، در دوره دانشجویی عضو انجمن جوانان صدای عدالت بود به رهبری یعقوب مهرنهاد، وقتی حرکت منحل شد، و رهبرانش بازداشت شدند وی نیز جزو بازداشتی ها بود. بعدا تحت فشار زندگی مسیرش عوض شد. او فارغ التحصیل رشته جغرافیا بود که به این وضعیت در آمد و این بیانگر شدت تبعیض و فشار در بلوچستان است».

کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته خبر انتقال این دو زندانی به سلول انفرادی را اعلام کرده بود و اتهام ایشان را «حمل مواد مخدر و درگیری با ماموران» عنوان کرده بود.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۹ مورد آن با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» صورت گرفته است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)