سازمان حقوق بشر ایران؛ ۷ شهریور ماه ۱۳۹۸: روز چهارشنبه حکم هشت زندانی که دو تن از ایشان با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» و شش تن دیگر با اتهام «قتل عمد» به اعدام محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه، حکم هشت زندانی محکوم به مرگ در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. 

دو تن از این زندانیان با نام خانوادگی «میرزایی» که گفته شده پسرعمو بودند، با اتهام «درگیری مسلحانه و قاچاق مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند. این دو زندانی هفته گذشته از زندان قزل‌حصار کرج جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

هویت شش زندانی دیگر که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند عبارت است از: «سیاوش اینانلو از بند ۶، منوچهر دهقان از بند ۲، علیرضا بهراد از بند ۲، ابراهیم یارموت اوغلی از بند ۳، احمد قره‌بالایی از بند ۱۰، رضا موسوی برقانی (مشخص نشد این زندانی از کدام بند به سلول انفرادی منتقل شده است)».

سازمان حقوق بشر ایران پیشتر خبر انتقال این هشت زندانی به سلول انفرادی را اعلام کرده بود. اعدام این هشت زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۸۳ مورد آن با اتهام «قتل عمد» صورت گرفته است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است. 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com