به اذیت و آزار ۱۴ فعال سیاسی و مدنی خاتمه دهید

دستگیری آقایان محمد نوری زاد و محمد مهدوی فر ، ضرب و شتم آقای رضا مهرگان و اذیت و آزار خانواده آقای سپهری از جمع ۱۴ فعال سیاسی و مدنی امضا کننده بیانیه استعفای آقای خامنه ای و تغییر بنیادین قانون اساسی وعبور خشونت پرهیز از نظام اسلامی برای دست یابی به برقراری حکومتی سکولار دموکرات که آرزوی دیرینه اکثریت آزادیخواهان ایران است را قویا محکوم مینمائیم.

برخوردهای سرکوب گرانه بار دیگر نشان داد که جمهوری اسلامی هیچگونه حق مخالفت و آزادی بیان را به رسمیت نمی شناسد.

حاکمان  نفس ابراز عقیده برای تغییرات سیاسی بدون آنکه حتی عملی برای آن انجام شده باشد را مستوجب عقوبت و مجازات می دانند تا سایه شوم فضای پلیسی بر کشور تداوم یابد .

همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) که بر گذار مسالمت آمیز از جمهوری اسلامی به دمکراسی در قالب جمهوری عرفی (سکولار) تاکید دارد، از خطوط کلی بیانیه اول و تکمیلی ۱۴ فعال مدنی داخل کشور مبتنی بر گذار بدون خشونت از کلیت جمهوری اسلامی به سکولاردمکراسی و حقوق بشر حمایت کرده و  ضمن ستایش از شجاعت آنها حرکت شان را گامی در مسیر هم افزایی نیروهای سیاسی و اجتماعی ایران برای تسهیل دوران گذارارزیابی مینماید. تداوم وضعیت موجود کشور را بیشتر به سمت نابودی می کشاند و تنها خیزش مردم ایران با اتکا به شیوه های مبارزات خشونت پرهیز با تغییرات بنیادین و گسترده سیاسی میتواند کشور را از ورطه کنونی نجات دهد.

هجا همچنین هرگونه اذیت و آزار برنویسندگان بیانیه معروف به ۱۴ نفر را قویا محکوم کرده , بر ضرورت رعایت امنیت و حقوق آنها تاکید می نماید.

هیئت سیاسی اجرائی همبستگی جمهوریخواهان ایران

۲۲ تیر ۱۳۹۸

 

بیانیه دوم ۱۴ فعال مدنی – سیاسی در ایران: خواستار «عبور کامل» از جمهوری اسلامی هستیم

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com