سازمان حقوق بشر ایران، ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۷: حکم یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان قوچان به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، حکم اعدام یک نفر در زندان قوچان (خراسان رضوی) به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش طیب روزمهر ۳۹ ساله و اهل بیرجند احراز شده است به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

یکی از نزدیکان فرد اعدام شده به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «طیب سال ۹۵ برای کسی به نام وحید کار میکرد و در ازای مزدش چک گرفته بود، اما این چک در بانک نقد نشد و طیب هم چک را برگشت نزد. او مدام سراغ پولش را می‌گرفتند ولی وحید را پیدا نمی‌کرد. روی طیب سراغ برادر وحید که اعتیاد داشت میرود تا بلکه آدرس وحید را بگیرد، او هم آدرس را نمی‌دهد و بین طیب و برادر وحید درگیری رخ می‌هد و برادر وحید در حین دعوا کشته می‌شود».

این منبع در ادامه گفت: «طیب حتی چک را هم اجرا نگذاشته بود و فقط می‌خواست به پولش برسد. برادر وحید هم که مریض بود و اعتیاد داشت. طیب می‌گفت فقط او را هل دادم و سرش به کنار جدول خورد و دچار خونریزی مغزی شد. وحید هم در طی این مدت بدهی خود را به خانواده طیب بازگرداند و خودش از کسانی بود که رضایت نداد و خواستار اعدام طیب بود».

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)