سازمان حقوق بشر ایران، ۴ بهمن ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان طبس به اجرا درآمد.

بنا به گزارش ایرنا، صبح روز جاری، پنج‌شنبه ۴ بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان طبس به اجرا درآمد. این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود از تیر ماه ۱۳۹۶ بازداشت و در زندان بسر برده بود.

ابراهیم رمضانی، رئیس شعبه اول دادگاه کیفری خراسان جنوبی در این خصوص گفت: «فرد محکوم کارگر جوانی است که به علت اختلاف خانوادگی صاحبکار و همسر وی را کشته بود».

هویت فرد اعدام شده از سوی این منبع اعلام نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com