دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان:

سازمان حقوق بشر کُردستان طی بیانیه ای سازمان های جهانی حقوق بشری؛ از جمله سازمان عفو بین الملل و سازمان دیدبان حقوق بشر و سازمان های حقوق بشری ایرانی را به واکنش جدی و نیز حمایت مستمر از درخواست آزادی فعالان مدنی و محیط زیستی کُرد فرا خواند. متن بیانیه در پی می آید:

طی دو هفته ی گذشته، تعدادی از شهروندان کُرد از جمله ۱۳ فعال محیط زیست و کنشگر سیاسی و مدنی در کامیاران، سنندج و ارومیه بازداشت و زندانی شده اند.

فرهاد محمدی، آمانج قربانی، فاضل قیطاسی، رضا اسدی، بختیار کمانگر، زانیار ضیمران، برهان ادوائیان، آرام ادوایی و مسعود شمس نژاد از جمله این بازداشت شدگان اند.

گفته می شود دستگیری این افراد به شکلی خشونت آمیز و با ایراد ضرب و شتم شدید بازداشت شدگان و همراه با ایجاد رعب و وحشت و هراس افکنی در میان مردم محل صورت گرفته است.

مطابق روال معمول چهار دهه گذشته دستگاههای امنیتی بازداشت شدگان کُرد را مرتبط با احزاب و گروهها و جریانات اپوزیسیون کُردی اعلام کرده اند. این در حالی است که منابع معتمد محلی فعالیتهای مدنی و محیط زیستی دستگیر شدگان را مورد تائید و تاکید قرار میدهند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان ضمن ابراز تاسف از تداوم و تشدید سرکوب مردم کرد توسط حکومت ایران و برخوردهای امنیتی با فعالان مدنی، سیاسی و محیط زیستی کرد، اینگونه برخوردها را توجیه ناپذیر و سرکوب مردم را محکوم می نماید.

این سازمان هم چنین رفتارهای دوگانه و گزینشی فعالان سیاسی و مدنی و حقوق بشری ایرانی درقبال دستگیری های اخیر در کُردستان و موارد مشابه را نیز غیر قابل قبول و تبعیض آمیز می داند.

سازمان حقوق بشر کُردستان سازمان های جهانی حقوق بشری از جمله سازمان عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر و نیز سازمانهای مستقل حقوق بشری ایرانی را به حمایت از درخواست آزادی فوری و بدون قید و شرط بازداشت شدگان کرد فرا می خواند.

تاریخ: ۲۷ دیماه ۱۳۹۷/ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹

سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

http://www.hro-kurd.net

https://t.me/rmmkurdistan

http://www.hro-kurd.net

http://www.didban.net

https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted

https://t.me/hrokurd

https://www.instagram.com/prmmkkurdistan/

ایمیل:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com