جشنواره نوروز ۱۳۹۲ به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در اندونزی و مشارکت گروه سفرای سازمان همکاریهای اقتصادی موسوم به ˈاکوˈ در اندونزی و نیز اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به ˈآ.سه.آنˈ در مقر این اتحادیه در شهر جاکارتا برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از بخش مطبوعاتی سفارت کشورمان در جاکارتا، این جشنواره برای نخستین بار در کشور اندونزی و با مشارکت هفت کشور عضو سازمان همکاریهای اقتصادی موسوم به اکو شامل ایران، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، پاکستان، ترکیه و ازبکستان و نیز دبیرخانه اتحادیه آ.سه.آن در محل سالن همایش های این اتحادیه منطقه ای تدارک دیده شده است.

در این جشنواره که زمان برگزاری آن روز پنج شنبه ۲۱ مارس ۲۰۱۳ برابر با اول فروردین ۱۳۹۲ اعلام شده، نمایندگانی از اتحادیه آ.سه.آن، گروه سفرای سازمان اکو و مقامات کشورمان با حضور مقامات اندونزی و شماری از دیپلمات‌های کشورهای عضو اکو سخنرانی خواهند کرد.

برپایی نمایشگاه عکس از چگونگی برگزاری نوروز در کشورهای مختلف به همراه اجرای گروه های موسیقی از جمله برنامه های جنبی جشنواره نوروز در شهر جاکارتا است.

گفتنی است؛ به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا گروه سفرای اکو شامل سفرای کشورهای عضو این سازمان در کشور اندونزی به ریاست محمود فرازنده سفیر کشورمان در اندونزی تشکیل شده است.

کشور اندونزی واقع در جنوب شرق آسیا با جمعیتی بالغ بر ۲۴۵ میلیون نفر که ۸۵ درصد آنان را مسلمانان تشکیل می دهند، نخستین کشور اسلامی و چهارمین کشور جهان به لحاظ جمعیتی محسوب می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com