سازمان حقوق بشر ایران، ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که به اتهام “سرقت مسلحانه” و “قتل” به اعدام محکوم شده بود در زندان شهر فردوس (خراسان جنوبی) اعدام شد.

بنا به گزارش خبرگزاری هرانا؛ صبح روز یکشنبه ۲۲ مهر ماه، یک زندانی در محوطه زندان شهر فردوس اعدام شد. هویت این زندانی که با اتهام “سرقت مسلحانه” و “قتل” به اعدام محکوم شده بود، “ایوب جهاندار” ۲۸ ساله و اهل تربت حیدریه اعلام شده است.

یکی از نزدیکان فرد اعدام شده در این خصوص گفت: “آقای جهاندار در پی سرقت مسلحانه‌ای که در سال ۹۱ در شهر فردوس از یک طلافروشی صورت گرفت متهم به قتل یک نفر شد. ایشان بعد از طی روند دادرسی به اعدام محکوم شد. برادر این زندانی نیز به اتهام همدستی با وی در حین “سرقت مسلحانه” به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.”

زندان فردوس واقع در شهرستان فردوس، در شمال غربی استان خراسان جنوبی واقع شده است. این زندان کوچک جمعیتی کمتر از ۳۰۰ زندانی را در خود جای داده است. اجرای حکم اعدام در این محل به ندرت در طی سالهای اخیر گزارش شده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com