سازمان حقوق بشر ایران، ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۷: حکم اعدام هدایت عبدالله‌پور به اجرای احکام زندان ابلاغ شد و هر لحظه ممکن است اجرا شود. هدایت عبدالله‌پور به اتهام “بغی” از طریق در اختیار قرار دادن غذا و سرپناه به نیروهای یکی از احزاب کردی به اعدام محکوم شده بود.

ابوبکر عبدالله‌پور، پدر هدایت، در گفتگو با سازمان حقوق بشر ایران تایید کرد که حکم اعدام این زندانی سیاسی روز گذشته به اجرای احکام زندان فرستاده شده است. او پیشتر در گفت‌وگو با سازمان حقوق بشر ایران تصریح کرده بود که حسین احمدی‌نیاز را عزل کرده و وکلای جدید، عثمان مزین، دکتر ناصر زرفشان و مازیار طاطایی وکالت این پرونده را برعهده گرفته‌اند. وکلا اکنون بر درخواست اعاده دادرسی تمرکز کرده‌اند.

هدایت عبدلله‌پور، زندانی سیاسی محکوم به اعدام زندان مرکزی ارومیه در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۵ به همراه دست‌کم شش تن دیگر در روستای قره سقل از توابع شهرستان اشنویه بازداشت شد. این هفت بازداشت‌شده متهم بودند که در جریان درگیری سپاه پاسداران با حزب دمکرات کردستان ایران، به اعضای این حزب غذا و مکان استراحت داده‌اند. هدایت تنها کسی از این گروه است که با شکایت سپاه پاسداران و رأی شعبه یکم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه، به اتهام «بغی» به اعدام محکوم شد.

این حکم یک بار از سوی شعبه ۴۷ دیوان‌عالی کشور نقض و برای بررسی مجدد به شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه ارجاع شد. هدایت عبدالله‌پور در این شعبه نیز به اعدام محکوم شد و این حکم در نهایت روز ۱۷ مهر ۱۳۹۷در شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور به تایید رسید و قطعیت یافت.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com