سازمان حقوق بشر ایران؛ ۹ مهر ماه ۱۳۹۷: صبح روز جاری دست‌کم پنج زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده اند جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، دوشنبه ۹ مهر ماه، دست‌کم پنج زندانی محکوم به مرگ در زندان مرکزی ارومیه (دریا) جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

این زندانیان همگی با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده اند و قرار است در صورتی که شکات پرونده حاضر به اعلام رضایت نشوند در طی روزهای آینده حکم اعدام در موردشان به اجرا درآید.

گفتنی است، هم اکنون دست‌کم ۱۴ زندانی که عمدتا با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده اند نیز در زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شده اند تا در صورتی که شکات پرونده حاضر به اعلام رضایت نشوند حکم اعدام در مورد ایشان به اجرا درآید.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه‌بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

این خبر تکمیل خواهد شد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com