طبق آمار سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۴۰ تن در ایران به جرم قتل عمد با حکم قصاص نفس به دار آویخته شدند که ۱۰ تن از این اعدام‌ها در استان کرمانشاه اجرا شد.

حکم پنج زندانی محکوم به اعدام در کرمانشاه اجرا شد

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳۱ تیر ۱۳۹۷: روز جمعه، ۲۹ تیرماه، حکم پنج زندانی محکوم به اعدام در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اجرا شد.

منابع سازمان حقوق بشر ایران نام یکی از این زندانیان را علی‌رضا آشوری، ۵۷ ساله، اعلام کردند. یکی دیگر از اعدام‌شدگان جوانی از اهالی حمیل از توابع اسلام‌آباد غرب بوده که نام او و سه تن دیگر به محض تأیید منابع سازمان، اعلام خواهد شد.

طبق آمار سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۴۰ تن در ایران به جرم قتل عمد با حکم قصاص نفس به دار آویخته شدند که ۱۰ تن از این اعدام‌ها در استان کرمانشاه اجرا شد. این میزان، افزایش چشمگیری را در اجرای احکام قصاص نفس نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی نشان می‌دهد. در آن سال، ۱۴۲ اعدام مرتبط با قتل عمد در ایران اجرا شده بود.

 

فایل پی‌دی‌اف گزارش سالانه اعدام سازمان حقوق بشر ایران را از این لینک دریافت کنید​

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com