در پی افزایش نگرانی‌های دولت انگلیس درباره وضعیت مشکلات سلامت روان درمیان افراد جوان، آموزش درباره سلامت روان در سراسر مدارس انگلیس اجباری خواهد شد. طبق گفته‌های دولت، در بخشی از این برنامه، به کودکان یاد داده می‌شود تا چگونه انعطاف‌پذیری روحی خود را افزایش دهند و همچنین به آن‌ها یاد داده می‌شود تا چگونه تشخیص دهند که همسالانشان با مشکلات سلامت روان درگیر هستند.
بنابر پیشنهاد دولت از پاییز سال ۲۰۲۰ آموزش مسائل بهداشتی (شامل بهداشت روان، بهداشت جنسی و موارد دیگری در این حوزه، متناسب با هر دوره سنی) در تمام مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان اجباری خواهد بود.
همچنین راهنمای مدارس که از سال ۲۰۰۰ تاکنون تغییر نکرده، بازبینی خواهد شد و موضوعاتی مانند مفهوم رضایت، حفظ امنیت کودکان در دنیای مجازی و موضوعات مربوط به افراد LGBT+ را شامل خواهد شد.
این تغییرات قرار بود در سپتامبر سال ۲۰۱۹ اجرایی شوند اما دولت اجرای آن را یک سال عقب انداخته که این مسئله با انتقادهایی روبه‌رو شده است.

این تغییرات به‌خصوص اضافه شدن آموزش بهداشت روان، گامی بزرگ در سیستم آموزشی انگلیس است. قطعاً اشخاصی که از سن پایین در مورد مسائلی مانند:
▪ چگونگی برقراری روابط سالم و حفظ آن‌ها،
▪ چگونگی تشخیص مشکلات سلامت روان و راه‌های دریافت کمک و پیشگیری از آن‌ها،
▪ آموزش در مورد مسائل جنسی و مفهوم رضایت و چگونگی درخواست کمک در صورت وقوع آزار؛
آموزش می‌بینند احتمال بسیار بیشتری دارد تا به بزرگ‌سالانی با روان سالم تبدیل ‌شوند که در زندگی شخصی و اجتماعی بسیار موفق‌تر عمل ‌می‌کنند و جامعه‌ی خود را به سمت پیشرفت بیشتر سوق می‌دهند.‌
برای کودکانی که در انگلیس آموزش خواهند دید خوشحال هستیم و درعین‌حال امیدواریم روزی در مدارس ایران نیز همان‌قدر که عدد بیست روی برگه‌ی امتحان ارزشمند است سلامت روان کودکانمان و آگاهی آن‌ها نسبت به حریم خصوصی بدنشان نیز ارزشمند باشد و با آموزش موضوعات مهمی مانند بهداشت روان و مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان مانع از سوءاستفاده افراد آزارگر از کودکان خود شویم.

منبع خبر: https://ind.pn/2LBPUBV

راههای ارتباط با ما:

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)