زمان و اندیشه(10)خشونت——————————————————
* زمان و اندیشه سلسله مطالبی است که در نشریه توانا(بعدا تعطیل شد)در موضوعات مختلف توسط اینجانب بانام مستعارعلی میثمی به چاپ می رسید.این قسمت در شماره 34 در 13اردیبهشت 1378هفته نامه توانا درج شده است.که اینک برای استفاده و دسترسی کاربران به ترتیب و به شکل جداگانه مرتب در تریبون زمانه چاپ خواهم کرد. این دهمین قسمت است.
قرآن مجید: ادع الی سبیل ربک بالحکمه و الموعظه الحسنه وجادلهم بالتی هی احسن؛ باحکمت و اندرزنیکو به راه پروردگارت دعوت کن و با آنان به شیوه‌ای که نیکوتر است مجادله نمای.( سوره نحل آیه 125)
آیهالله طالقانی: آن دسته‌ای که به نام دین به گروهی حمله می کنند به جوامع آنها، محل سخنرانی آنها، کتابخانه‌های بعضی از گروهها را مورد حمله قرارمی‌دهند، اینها تصور نکنند خدمت به دین می‌کنند. این افراد ناآگاه هستند یا آلت دست‌اند و هیچ توجه ندارند.( نماز جمعه تهران – کتاب درمکتب جمعه ج1 ص 12)
آیهالله یزدی رئیس قوه قضائیه : این چه حرفی است که خشونت! خشونت یعنی چه؟ دشمن دنبال این است که با ایجاد چنین ذهنیت‌هایی محیط را نامساعد کند، اوضاع را برهم بزند وعده‌ای را به جان هم بیندازد و نادانی را هم وادار به کاری کند.( روزنامه خرداد 21/1/1378 )
آیهالله جنتی:اگر بداد چند حزب اللهی درمورد فساد در فلان نشریه، رسیدگی نشد و آنها با معضل خودشان رأسا برخورد کردند، آیا دستگاه قضائی حق دارد با آنان برخورد کند؟( روزنامه رسالت 6/2/1365 )
آیهالله جنتی:اگر کتابفروشها و ناشرین و صاحبان چاپخانه‌ها به خود نیایند همین است حزب‌الله که درهمه صحنه‌ها حاضرند. همین‌ها آمادگی دارند همانجوری که آمریکا را در میدان جنگ و صدام و صدامیان را سرکوب می‌کنند. خیلی ساده با یک حرکت شما را سرکوب کنند. ( روزنامه رسالت 6/2/1365)
تیمسارنقدی فرمانده حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی :همانطور که در جنگ تحمیلی 6 سال تمام دشمن را درخاک خودش تعقیب کردیم و مواضع از دست رفته را پس گرفتیم، امروز دشمنان را درعرضه فرهنگ خودشان تعقیب می کنیم. (روزنامه جهان اسلام 22/7/1377)
آیهالله مهدوی کنی:حملات به گروهها خصوصأ که مسلحانه باشد و یا حملاتی که موجب هرج ومرج می‌شود محکوم است وهیچ وقت اجازه داده نشده است که به ساختمانی و یا گروهی حمله شود تشکیل میتینگ و سخنرانی برای گروهها آزاد است. مبارزات سیاسی آزاد است.( روزنامه کیهان 28/11/1358 )
حجه الاسلام سید احمد خاتمی (مدرس حوزه علمیه قم ): امروز کسانی پیدا شدند که می‌گویند ازخشم چیزی نگوئید تا دین خشن معرفی نشود مگرپیامبراکرم اشداء علی الکفارنبود؟ حتی کسانی پیدا شده‌اند که می‌گویند در کربلا خشونت نبود؛ عجب! مگر در یک روزحضرت علی اکبر بیش از 120 نفرطبق نقل موثق به قتل نرساند؟!( روزنامه کیهان 22/9/1377 )
امام جمعه ارومیه : چماق بدستان زمان شاه و رژیم طاغوت، قلم بدستان امروز شده‌اند اگر قوۀ قضائیه نمی‌تواند به این مسائل بپردازد این گونه افراد را به ملت بسپارد تا مردم آنها را تکّه تکّه کنند. قلم بدستان مزدوران خارجی هستند. دستگاه قضائی باید این افراد را شلاق بزند.( روزنامه آریا 22/9/1377 )
امام جمعه بابل : درهمه موارد پند و اندرزکافی نیست. بلکه لازم است در مواردی از ابزارهایی مانند فشارو کتک استفاده کنند تا به نتایج مطلوب رسید.(روزنامه خرداد 24/9/1377 )
سید محمد خاتمی، رئیس جمهوری: تلاش برای کشاندن جامعه به خشونت محکوم بشکست است.( روزنامه خرداد22/1/1378 )

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)