سازمان حقوق بشر ایران، (۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷): سیدایمان حسینی‌مقدم که رسانه‌های داخلی لقب “پستچی قلابی” را به او داده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

بنا به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه سیدایمان حسینی‌مقدم در محوطه زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

حسینی‌مقدم در یک پرونده جنجالی که رسانه‌ها آن را «پستچی قلابی» نام نهاده بودند به اتهام چندین فقره تجاوز به افساد فی الارض و اعدام در ملأ عام محکوم شده بود. این زندانی و خانواده‌اش بارها اتهامات انتسابی را تکذیب و مسائل مالی را علت اصلی وارد کردن این اتهامات دانسته بودند.

در تجمعی که ۶ آذر ماه ۱۳۹۶ خانواده این زندانی در مقابل کاخ دادگستری برگزار کردند و ویدئوی آن از سوی سازمان حقوق بشر ایران منتشر شد، اسفندیار رحیم مشایی نیز در بین تجمع کنندگان حضور داشت.

گفتنی است، حسینی‌مقدم هفته گذشته در یک گروه دوازده نفری جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. حکم سه تن از این گروه روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه به اجرا درآمد، ولی حکم حسینی‌مقدم به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد. سه زندانی که در روز چهارشنبه اعدام شدند علیرضا معصومی، محمدرضا خراطها و امیر خلیلی نام داشتند که همگی با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند. امیر خلیلی تبعه کشور افغانستان بود که در پرونده دیگری با اتهام مواد مخدر نیز به اعدام محکوم شده بود ولی حکم وی برای اتهام مربوط به قتل عمد به اجرا درآمد.

اعدام هیچ یک از زندانیان فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخلی اعلان نشده است.

در خصوص پرونده سیدایمان حسینی‌مقدم بیشتر بخوانید:

“من پستچی قلابی نیستم و به کسی تجاوز نکرده‌ام، برایم پرونده سازی کرده‌اند”

پسر من پستچی قلابی نیست؛ نامه مادر «ایمان حسینی‌مقدم»

تجمع خانواده سیدایمان حسینی مقدم در مقابل کاخ دادگستری در تهران

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)