سازمان حقوق بشر ایران، ۲۹ فروردین ۱۳۹۷: حکم اعدام بهمن ورمزیار و مهدی چراغی که روز سه‌شنبه به دلایل نامعلومی متوقف شده بود، صبح روز جاری در زندان مرکزی همدان (الوند) به اجرا درآمد.

بنا به گزارش ایسنا، صبح امروز، چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، بهمن ورمزیار و مهدی چراغی که به اتهام محاربه از طریق سرقت مسلحانه بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی همدان اعدام شدند.

کامران حمزه، دادستان همدان، ضمن اعلام خبر اعدام بهمن ورمزیار گفت: «روز گذشته (سه‌شنبه) – ۲۸ فروردین ماه – به علت وجود اشکال قضایی در پرونده بهمن ورمزیار، اجرای حکم این فرد به تعویق افتاد.»

وی همچنین خاطرنشان کرد: «پس از رفع مشکل قضایی این پرونده، حکم اعدام بهمن ورمزیار صبح امروز (چهارشنبه) – ۲۹ فروردین – اجرا شد.»

بهمن ورمزیار و مهدی چراغی قرار بود صبح روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین ماه ساعت ۳۰: ۶ در محوطه زندان مرکزی همدان (الوند) اعدام شوند. اما شب قبل از اعدام ویدئویی از مادر بهمن ورمزیار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که خبر از توقف اجرای حکم وی می‌داد. مادر این زندانی محکوم به مرگ طی این ویدئو از رهبر ایران و رئیس قوه قضائیه تشکر کرده بود و برخی رسانه‌های داخلی نیز از دستور مستقیم رهبر برای توقف اجرای حکم وی خبر داده بودند.

پیشتر گمان میرفت توقف اجرای حکم بهمن ورمزیار در پی انتشار گسترده ویدئویی از مادر او در فضای مجازی و واکنش کاربران بویژه هنرمندان بوده است.

گفتنی است، اعدام مهدی چراغی توسط رسانه‌های رسمی اعلان نشده اما یکی از بستگان بهمن ورمزیار در گفتگو با سازمان حقوق بشر ایران اجرای حکم همزمان هر دو متهم پرونده را تایید کرد.

در خصوص پرونده این دو زندانی بیشتر بخوانید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)