رامین، فرزند کاووس سیدامامی در تازه‌ترین اطلاعیه خود درباره مرگ پدرش در زندان، گفته زمانی که مادرش به دادسرا احضار شده بود، پیش از آن که خبر مرگ همسرش را به او بدهند، به مدت سه ساعت او را بازجویی و تهدید کرده‌اند. فرزند کاووس سید امامی در اطلاعیه تازه‌اش گفته است که او تنها فرد خانواده است که این فیلم را دیده است. او تأکید کرده که بر خلاف “گزارش‌های پراکنده” عموی او این فیلم را ندیده و گفته است که هیچ‌یک از عموهای او با رسانه‌ها صحبت نکرده‌اند و حرف‌های نقل‌شده از آنها درست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، به گفته رامین سید امامی که با نام هنری “کینگ رام” شناخته می‌شود، در ابتدا به مادر او، مریم ممبینی، گفته بودند که برای دیدن همسرش به دادسرا برود، اما بعد از بازجویی طولانی خبر درگذشت کاووس سید امامی را به او داده‌‌اند. به گفته فرزند کاووس سیدامامی بعد از اعلام خبر از خانم ممبینی تعهد کتبی گرفته‌اند که با رسانه‌ها صحبت نکند وگرنه خود او را هم بازداشت خواهند کرد.

خبر درگذشت کاووس سید امامی، فعال محیط زیست و استاد دانشگاه روز ۲۱ بهمن، دو هفته بعد از بازداشت او به خانواده‌اش داده شد. مقام‌های قضایی ایران می‌گویند که آقای سیدامامی، در زندان خودکشی کرده و او را متهم می‌کنند که بخشی از یک شبکه جاسوسی برای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بوده است.

رامین سیدامامی در تازه‌ترین پست وبلاگ خود گفته است که فیلم آخرین لحظات زندگی پدرش در زندان را دیده و تأکید کرده که با دیدن این فیلم نمی‌توان درباره چگونگی مرگ او نتیجه قطعی گرفت، چون چگونگی وقوع مرگ در فیلم دیده نمی‌شود.

فرزند کاووس سید امامی در اطلاعیه تازه‌اش گفته است که او تنها فرد خانواده است که این فیلم را دیده است. او تأکید کرده که بر خلاف “گزارش‌های پراکنده” عموی او این فیلم را ندیده و گفته است که هیچ‌یک از عموهای او با رسانه‌ها صحبت نکرده‌اند و حرف‌های نقل‌شده از آنها درست نیست.

بعد از بالا گرفتن تردیدها درباره روایت‌های رسمی از “خودکشی” آقای سید امامی در زندان، خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران مصاحبه‌ای را از برادر کاووس سیدامامی منتشر کرد که مصاحبه‌شونده در آن می‌گفت موضوع خودکشی آقای سیدامامی در فیلم زندان “کاملاً مشخص است، هیچ مسئله دیگری وجود ندارد و خودکشی از طریق حلق‌آویز کردن کاملاً مشهود است.”

اما رامین سیدامامی می‌گوید در فیلم دیده می‌شود که پدرش در سلول عصبی و بی‌قرار است و “با خود واقعی‌اش زمین تا آسمان فاصله دارد”. او نوشته که پدرش در فیلم پریشان است و مدام از یک طرف سلول به طرف دیگر می‌رود. فرزند آقای سیدامامی نوشته مردی که “با پای خودش و به تنهایی” به اتاق مجاور – که به آنها گفته شده دستشویی است – می‌رود، “در اوضاع روحی خوبی نیست”. او همچنین می‌گوید که تقاضای وکلا برای دیدن سلول او رد شده است.

فرزند کاووس سیدامامی گفته است که در گواهی پزشک قانونی دلیل مرگ “در حال بررسی” عنوان شده است.

رامین سیدامامی در بندهای مختلف اطلاعیه تازه‌اش با دیده تردید به گفته‌های مقامات درباره مرگ پدرش و پرونده او نگاه کرده و گفته “خواسته ما پیش و بیش از هر چیز روشن شدن دلایل دستگیری پدرم، شرایط بازجویی از او، و رویت پرونده امنیتی اوست.”

فرزند آقای سیدامامی گفته است که او و خانواده‌اش از تمام مجراهای قانونی برای روشن شدن دلیل مرگ “از جمله انجام تحقیقات مستقل” استفاده خواهند کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)