شناسایی اپلیکیشن‌های جعلی کار سخت و پیچیده‌ای نیست، اما این موضوع باعث نشده که هکرهای مخرب و خرابکارها دست از فریب کاربران بردارند. برای نمونه، اپلیکیشن‌‌های جعلی تلگرام شناسایی شده‌اند که از نظر ظاهر و عملکرد به نسخه اصلی تلگرام شباهت دارند، با این تفاوت که برای درآمد زایی از تبلیغات استفاده میکنند.

اپلیکیشن جعلی Teligram

اخیرا توسط شرکت امنیتی Symantec ، یکی از همین اپلیکیشن‌های جعلی تلگرام را شناسایی کرده است. نام این اپلیکیشن Teligram که توسط شرکت Warriordevelopers inc ارائه می‌شود. این اطلاعات در صفحه دانلود Google Play موجود است، اما برخی کاربران به آنها توجهی نمی‌کنند و مستقیم به سراغ لینک دانلود اپلیکیشن می‌روند. این اپلیکیشن جعلی عبارت «[NEW VERSION UPDATED]» را به عنوان این نرم‌افزار اضافه کرده است، احتمالا برای اینکه توضیحی به این تفاوت‌‌ها داشته باشد.

اگر کاربری به اشتباه Teligram را به جای Telegram اصلی دانلود کند، در عملکرد اصلی اپلیکیشن تفاوتی نخواهد دید. کدهای اپلیکیشن تلگرام در گیت‌هاب وجود دارند، هر توسعه دهنده‌ای می‌تواند آنها را کپی کند، تغییر دهد و اصلاح کند. موضوع مهم این است که سازنده این اپلیکیشن جعلی Teligram از بد‌افزار برای نمایش انواع تبلیغات و درآمد زایی استفاده کرده است. اگرچه از آن می‌توانند به عنوان در پشتی و دسترسی به موبایل شما استفاده کنند.

این اپلیکیشن پس از گزارش سیمنتک از روی فروشگاه Google حذف شده است. بهتر است برای دانلود اپلیکیشن و نرم‌افزار، از صفحه وب سایت رسمی آنها اقدام کنید. همچنین قبل از دانلود اپلیکیشن می‌توانید در مورد آن در اینترنت بخوانید تا با عنوان دقیق، لوگو، رنگ سازمانی، شرکت سازنده و اطلاعات دیگری از آن آشنایی داشته باشید.

در نظر داشته باشید که به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان امن می‌توانید از سیگنال و واتزاپ استفاده کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com