ناخدا آزاد

فیلم مهم انتقاد یک اصلاح طلب-احمدی نژاد:ما همه اصلاح طلبیم!با اصل ظلم مخالفیم!

در این فیلم مهم برای اولین بار کسانی که در دوره  ای در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته اند در برابر انتقاد علنی و عمومی مخالف خود حاضر به پاسخگویی می شوند. فردی از موضع جریان اصلاح طلبی وارد جمع آنها می شود و تریبون می گیرد و آزادانه از هدی صابر می گوید از حصر شده ها می گوید از زندانی های پیشین جمهوری اسلامی می گوید و می پرسد چرا جریان احمدی نژاد قبل از این که “جریان انحرافی” لقب بگیرد از سوی انحصار طلبان حکومتی به این ظلم ها حساس نبوده؟ مشایی فروتنانه می پذیرد و اعتراف می کند که این انتقاد به آنها وارد است و  احمدی نژاد می گوید ما در حد توان خود کارهایی در حد مقدورات و اختیارات مان انجام دادیم اما می پذیرم که مثل مورد بقایی حساس نبودیم و البته اضافه می کند همه ی حرفها را نمی تواند اکنون بزند.

البته احمدی نژاد زیادی فروتن است و از بیان کارنامه اش خودداری می کند. او اولین رییس جمهوری بود که تا حد خانه نشینی در برابر انحصار طلبی دیکتاتوری و دخالت آقا بالاسر  مقاومت کرد. این اصلاح طلبهای مدعی هستند که باید جواب بدهند وقتی احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور که مقام و جایگاهش نماد جمهوریت است خواست معاون اول انتخاب کند و به او اجازه ندادند وقتی خواست شیخ مصلحی عامل ظلم را تغییر دهد و باز هم  آقا بالاسر به او اجازه  نداد و وقتی وزرایش وزرای بیت بودند نه رییس جمهور تا حدی که همان فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران  دیروز و رییس دانشگاه آزاد امروز  هم از دستور برکناری اش استنکاف می کرد و… چرا لال و تماشاگر بودند؟ احمدی نژاد بد احمدی نژاد میمون احمدی نژاد دروغگو اما مگر دفاع از حق و جایگاه ریاست جمهوری دفاع از احمدی نژاد است که در برابر این همه  تجاوز به اختیارات و شان ریاست جمهوری ساکت  بودند؟ پس چرا  این اصلاح طلب های مدعی امروز در برابر دخالت همان آقا بالاسر در تعیین کابینه و وزرا می نالند؟ اگر رییس جمهور مخالف شما باشد دخالت آقا بالاسر و فشار و تهمت زدن خوب است اما اگر رییس جمهور از شرکا باشد و سفره انقلاب برای شما پهن شده باشد دخالت آقا بالاسر  بد  و تهمت زدن و محدود کردن رییس جمهور گناه کبیره است؟

به علاوه احمدی نژاد کسی بود و در واقع تنها کسی بود از میان مسئولان جمهوری اسلامی که به حرف اکتفا نکرد و با افشای علنی فیلم فساد حلقه ی اصلی الیگارشی فاسد جمهوری اسلامی یعنی منصوبین همان آقا بالاسر در راستای شفافیت گام برداشت و بی پرده به ملت نشان داد چگونه قوه قضاییه به وسیله ی فاضل لاریجانی ابزار دور زدن ملت و شیوع فساد برای غارت اموال ملت شده است به راستی واکنش اصلاح طلب های مدعی در آن یکشنبه ی سیاه شده برای الیگارشی فاسد چه بود؟ جز سکوت و تماشا و حتی تقبیح کار احمدی نژاد با بهانه های مختلف باز هم برای تسویه حساب جناحی؟ که چه بشود که فردا خودشان دولت را به دست بگیرند و حقوق نجومی بگیرند و بتن ریختن در راکتور اتمی را به عنوان افتخار ملی در بوق و کرنا کنند و حسین فریدون را در کنار خود بنشانند تا رشوه میلیاردی بگیرد ؟ضمن این که امروز به شهادت یکی از مخالفین احمدی نژاد یعنی علی مطهری می دانیم که او حتی برای آزادی موسوی و کروبی با حکومت نامه نگاری کرده بود!

 

باید بدانیم اصلاح طلبی یک عنوان و تابلوی بی محتوا نیست! اصلاح طلبی به عمل برآید به ادعا نیست. جریان غالب اصلاح طلبی بعد از سال ۸۸ ترس خورده و منفعل امید واهی به ملت می دهد. این جریان غالب هیچ گاه در برابر گذشته خود در باره ی دهه شصت و ظلم ها و بگیر و ببندهای آن زمان به طور علنی پاسخگو نبوده! آیا نفرت این جریان مدعی از احمدی نژاد به خاطر این است که احمدی نژاد اولین مقامی بود که به خود جرات داد از آنها بخواهد پاسخگو باشند و در مناظره ی تاریخی با موسوی شجاعانه پرسید: ” آقازاده های رفسنجانی چه کار می کنند در این مملکت؟ برادر زاده های ناطق نوری چه طور میلیاردر شدند در این مملکت؟ مهدی کروبی چرا دهه شصت در بنیاد شهید زندان درست کرده بود و افراد را شکنجه می داد؟…….” امروز هم باید از زبان بازپرس بقایی از برادر حسن روحانی پرسید که ماجرای رشوه گرفتن میلیاردی حسین فریدون برادر او چیست؟ در برابر آزادی او چه معامله ای با نهادهای قدرت انجام شده ؟

اصلاح طلبی جسارت می خواهد و شجاعت عمل. امروز با هر تعریف قابل قبولی از اصلاح طلبی جریان احمدی نژاد به مراتب شایستگی و لیاقت بیشتری برای دارا بودن عنوان “اصلاح طلبی” دارد. جریان اصلاح طلبی باید حاضر شود با مرور انتقادی گذشته ی خود مطالبه محور باشد نه شعار محور. آنها با آویزان شدن به چهره هایی مثل حسن روحانی و مدعیان اصلاح طلبی نشسته بر سر سفره ی انقلاب که حقوق نجومی می گیرند و آقا زاده های رانت خوارشان  رانت خواری را ناشی از ژن خوب داشتن می دانند نمی توانند در راه اصلاح طلبی قدمی بردارند.

اصلاح طلبی وظیفه دارد هر جا ظلمی دید فریاد بزند خواه موضوع این ظلم بقایی و احمدی نژاد باشد خواه کروبی یا موسوی. اصلاح طلب ها نمی توانند و نباید با عوام فریبی بیش از این کمبودها و بی عملی های خود را با نفرت پراکنی از احمدی نژاد بپوشانند و مدام آدرس غلط به ملت بدهند. دلیل شکست امروز اصلاح طلبی خود مدعیان اصلاحات هستند نه احمدی نژاد همان طور که دلیل بازنده شدن در انتخابات ۸۸ اشتباهات خودشان بود! و محافظه کاری، دروغ گویی  و سکوت بیشتر در برابر ظلم و استبداد باز هم آنها را ریاکارانی بازنده و رسوا خواهد کرد!

در همین باره:

اعدام های ۶۷-کدام اصلاح طلب اند:جریان احمدی نژاد یا اصلاح طلب ها؟!

چرا دهه ی شصت نه، احمدی نژاد آری؟-نقدی بر مقاله اکبر گنجی

نگاهی به افشاگری و پاسخگویی احمدی نژاد در مورد مساله ی هسته ای!

انتخابات ۹۶:چرا باید اصلاح طلب ها با احمدی نژاد ۹۶ ائتلاف تاکتیکی کنند؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com