امسال گروهی از ایرانیان در رژه سالانه اقلیت‌های جنسی تورنتو، با پیام‌های سیاسی در دفاع از حق حیات همجنسگرایان و اعتراض به سرکوب، شکنجه و اعدام آنان در کشورهای اسلامی از جمله ایران حضور پیدا کردند.

حضور سیاسی این گروه با اعتراض گروهی مواجه شد که خود را آنتی‌فا (ضدفاشیست) می‌نامد. آن‌ها در برابر ایرانیانی که در اعتراض به شلاق و اعدام همجنسگرایان پلاکاردهایی داشتند می‌گفتند‌: «جای نفرت در پراید نیست!» این گروه سرانجام توسط پلیس متوقف شد و ایرانیان به رژه خود ادامه دادند.

پلاکاردهای ایرانیان علیه جرم‌انگاری و سرکوب همجنسگرایان در کشورهای اسلامی از جمله ایران در رژه اقلیت‌های جنسی تورنتو

مدت‌هاست که به درستی انتقادهایی به تجاری شدن مراسم پراید در کشورهای مختلف و فراموش شدن روح مبارزاتی آن صورت گرفته است. فعالانی سعی در بازگرداندن روحیه اعتراضی و مقاومتی پراید را دارند.

مریم نمازی فعال سیاسی و برنده جایزه آزادی و لائیسیته در ویدئوی جدید برنامه نان و گل سرخ پاسخ خوبی برای گروهی دارد که خود را ضدفاشیست می‌نامد اما اعتراض ایرانیان به اعمال فاشیستی و سرکوب و اعدام اقلیت‌ها(ی جنسی) در ایران و سایر کشورهای اسلامی را برنمی‌تابد: «حقوق همجنسگرایی فقط برای غربی‌ها نیست.»

ویدیو صحبت‌های او را می‌توانید در همینجا ببینید:

این ویدیو با رزولوشن بالاتر در فیسبوک و تلگرام شش‌رنگ نیز قابل دسترسی است.

وی مقاله‌ای نیز در The FreeThinker در این موضوع به چاپ رساند.

مریم نمازی اخیرا در حمابت از همجنسگرایان بر علیه قوانین همجنسگراستیزانه جمهوری اسلامی ویدیویی برای کمپین آری به تغییر ارسال کرد که در زیر قابل دسترسی است:


با شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang
🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

#۶rang #شش_رنگ #ایران #همجنسگرایان #حق_حیات #رژه_افتخار#مطالبات_همجنسگرایان
#مریم_نمازی #MaryamNamazie
#ICHR #HumanRights #LGBT #TorontoPride #PrideMonth
#لزبین #گی #همجنسگرا #ترنسجندر #همجنسگرایی #ترنس #اقلیت_جنسی
#اعدام #شلاق #شکنجه #سرکوب #مسلمان #ایران #همجنسگراستیزی #حقوق_بشر #خاورمیانه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com