بر اساس ترکیبی از تحقیقات علمی و تجربیات واقعی مراجعه کنندگانم در روابط بلند مدت همجنس‌گرایان مرد، شش عملکردی که می‌تواند در طول زندگی، رابطه را قوی و حفظ کند را در ادامه آورده‌ام:
✅ خوش‌آمدگویی:
سگ‌ها متخصصین مورد تحسین این عمل هستند. آن‌ها می‌دانند که چگونه درهنگام بازگشت به خانه به مردم خوش‌آمد بگویند. آن‌ها با تمام اجزای بدنشان نشان می‌دهند که از این‌که شما بخشی از زندگی آن‌ها هستید، سپاس‌گزار هستند. این دلیل کلیدی علت وابستگی ما به آن‌ها است. شما لزوماً نباید وقتی شریک زندگیتان به خانه برمی‌گردد، دم خود را تکان دهید! اما ایجاد نوعی خوش‌آمد گویی دوستانه می‌تواند یک عنصر مهم در تقویت رابطه‌ی شما باشد.
✅ سکس مهم است:
زوج‌هایی که بعد از سال‌ها در کنار هم بودن، خود را قانع می‌کنند که سکس دیگر مهم نیست، گاهی اوقات دچار مشکل می‌شوند. سکس نیز مانند دیگر بخش‌های رابطه شما می‌تواند رشد و گسترش پیدا کند. برای اضافه کردن چاشنی به یک زندگی جنسی‌‌ که عادی شده، شما نیاز به خلاقیت دارید. این می‌تواند به این معنا باشد که کنجکاوی خود در مورد نقش بازی کردن در سکس، کاوش در شیوه‌های تنفس تانترا یا به اشتراک گذاشتن فانتزی‌های جنسی را افزایش دهید. فانتزی چیزی که آشناست را به چیز جدید و هیجان‌انگیزی تبدیل می‌کند. این یکی از جنبه‌های توسعه رابطه است که نیاز به یک روحیه سرگرمی دارد: مخالفت در رفتارجنسی و شکایت، باعث می‌شود که شهوت جنسی از بین ببرد.
✅ خود را رشد دهید:
بسیاری از زوج‌ها در این دام می‌افتند که انتظار دارند شریک زندگی‌شان، حفره زندگی آن‌ها را پر کند. یک زوج بودن، راه فراری برای عدم توسعه و رشد شخصی نیست. حقیقت این است که هیچ راه فرار موثر و بلند مدتی برای به دنبال رشد شخصی خود نرفتن، وجود ندارد. در هر مرحله از زندگی – حتی در دهه هشتاد و نود عمرتان – شما باید به رشد خود ادامه دهید تا به رضایت بیشتر برسید.
✅ آداب و رسوم روزانه:
تلاش کنید یک “چک کردن روز” ایجاد کنید. این نوعی از نسخه‌ی “عزیزم، روزت چطور بود؟” است. سعی کنید این کار را بدون انجام چند کار همزمان، انجام دهید. دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل را مخفی کنید و چند دقیقه را فقط صرف شنیدن این‌که روز شریک‌تان چگونه بود، بکنید. این کار شماست که در مورد برخی (نه همه) جزئیات به ظاهر بی‌اهمیت شایعات دفتر کار شریک‌تان و مشکلات سلامتی‌اش بدانید. “چک کردن روز” بخشی از فعالیت روزمره من است. همان‌طور که اسکار وایلد گفته است: “در نهایت، پیوند تمام همنشینی‌ها، چه در ازدواج و چه در دوستی، مکالمه است.”
✅ مرزها = نزدیکی:
هرکسی به زمانی برای تنهایی نیاز دارد. شما به فعالیت‌ها و دوستانی نیاز دارید که متعلق به شما هستند و همیشه آن‌ها را با شریک زندگی‌تان تجربه نمی‌کنید. گاهی اوقات شاید نیاز دارید تا در را ببندید و هندزفری به گوش بزنید یا به تنهایی در اطراف محل زندگی خود قدم بزنید. مشکلی نیست که برای مدتی به حال خودتان باشید. البته تا زمانی‌که متهعد به این هستید که بازمی‌گردید.
✅ به صحبت کردن ادامه دهید:
به عنوان انسان، روش اصلی ما برای تعمیر صدماتی که دیده‌ایم، داشتن ارتباط است. اگر در ایجاد ارتباط و گفتگو خوب نیستید پس شاید الان زمان خوبی باشد تا شروع به یادگیری کنید. ارتباط، مهارتی است که می‌توان آن را یادگرفت. درست مانند بافتنی یا اسکی کردن، فقط آموزش و تمرین می‌طلبد. خوشبختانه بهبود بخشیدن به ارتباطات چیزی است که بسیاری از زوج‌ها می‌توانند در چند ساعت یاد بگیرند. پیشنهاد نمی‌کنم که تا زمان وقوع یک مشکل جدی و کمک گرفتن از مشاور صبر کنید. فقط چند جلسه آموزش می تواند یک رابطه‌ای را که در حال حاضر هم خوب پیش می‌رود را تقویت کند. چه باور کنید یا نه، این کار می‌تواند سرگرم کننده باشد. مخصوصا وقتی که بعد از آن، شام را درکنار هم بیرون بخورید.
در نهایت آن‌چه که روابط طولانی مدت را حفظ می‌کند توجه به پیوند عاطفی بین شماست. کار پرورش صمیمیت عاطفی که به معنی احساس آزادی کردن برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود بدون ترس از رد شدن، است. می‌تواند با آزمایش برخی از شیوه‌های ارائه شده در اینجا، تقویت شود.

منبع
راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)