علی آشناگر، گویانیوز: آقای مرسی بعداز آن سخنرانی معروفش در اجلاس کشورهای غير متعهد، بنا به عللی که بر ما روشن نيست ، چند روز و يا بيشتر همچنان در ايران ميمانند . اما ايشان در اين چند روز در انظار عمومی ظاهر نمی شوند. حتی همراهان ايشان را هم در اين مدت کسی نمی بينند.

بعداز گذشت آن چند روز رسانه های حکومتی خبر از کنفرانس مطبوعاتی قريب الوقوع آقای مرسی را ميدهند! اصحاب مطبوعاتی که سخنرانی ايشان و ترجمه فارسی آن را در اجلاس غير متعهدها مشاهده کرده بودند ، مشتاقانه انتظار شنيدن و ديدن آنرا داشتند. ميخواستند ببينند که مترجمين حکومتی اين بار نيز چه دسته گلی به آب خواهند داد ! تا آنرا وسيله خوراک تبليغاتی خويش قرار دهند.

عاقبت لحظه موعود فرا رسيد . ساعت ۱ بعداز ظهر جمعه بعداز نماز جماعت به امامت امام خامنه ای چهره مرسی بر روی صفحه تلويزيون ظاهر گشت و چنين آغاز سخن کرد (البته بدون حضور مترجم):

بسم الله الرحمن الرحيم – خواهران و برادران مسلمان (همه از اينکه آقای مرسی سخنرانی خود را به زبان فارسی ادا ميکرد متعجب شده بودند و پيش خود فکر ميکردند که آقای مرسی برای عدم تحريف نطقشان در اين مدت کوتاه غيبتشان فارسی ياد گرفته اند!) با درود فراوان به ۱۲ امام بر حق و ۲ تن از جانشينان بر حقشان امام راحل و امام حاضر! من ميخواهم صراحتا و بدور از هر فشاری اعلام بدارم نطقی را که من در آن اجلاس ايراد کردم ترجمه اش درست بوده و اين گفته های من بودند که غلط بود! آن گفته ها را استکبار جهانی و صهيونيزم بر زبان ما جاری ساخته بود! من اعلام ميدارم که از قيام مردم بحرين دفاع و به شدت حمايت کرده و نفرت و انزجار خود را از تروريستها و آشوب طلبانی که عليه حکومت بر حق اسد بلوا به راه انداخته اند، ابراز ميداريم. همچنين اعلام ميکنم که حکومت اسلامی ايران به هيچ وجه در صدد ساختن بمب اتم نيست و ايران کشوريست غير متعهد نه به روس و نه به چين وابسته نيست . مرگ بر آمريکا ، مرگ بر اسراييل ، مرگ بر ضد ولايت فقيه!

تکرار شعارها و همهمه نمازگزاران فضايی را ايجاد کرده بود که در آن ميان آقای مرسی گم شد. چند روز بعد در اخبار شنيده شد که آقای مرسی به قاهره برگشته اند. گويا ايشان حاضر نيستند با کسی ملاقات نمايند . حالشان خوب نيست . پزشکان ايشان اظهار ميدارند که وی در خواب کلماتی را بر زبان می آورند که عربی نيست و غير مفهوم! مانند کهريزک و … همچنين ايشان از درد انتهای روده بزرگ مينالند!

همچنين شايع است که کسی از چگونگی بازگشت آقای بان کی مون از ايران آگاهی ندارد. خبرهای غير موثق حاکی از آنست که ايشان مخفيانه ايران را ترک نموده اند!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)